2016 m. rugsėjo 8 d. Metodinė konferencija „Paveikslėliu knyga - tęstinumas ir pokyčiai.“

 

Konferencijos dalyviai: Dailės mokytojai, pradinių klasių mokytojai, vaikų darželių auklėtojai, bibliotekų darbuotojai, studentai.

 

 

Renginio aprašymas:

Konferencijoje pristatome lenkų paveikslėlių knygą, savotišką meno kūrinį vaikui, senuosius iliustracijos meistrus ir viduriniosios bei jaunesniosios kartos lenku dailininkus. Aptariame paveikslėlių knygos edukacinį potencialą, vaizdo supratimą, darbą su iliustracija, vaikais ir tradicija.

 

Paveikslėlių knygoje pasakojimas ir tekstu, ir paveikslu yra vienodai svarbus ir dažniausiai papildo vienas kitą. Būna, kad knyga ir neturi žodžių, o autorius – iliustratorius – pasakoja tik paveikslais.

Nuo šio amžiaus pradžios iliustruota knyga – taip pat ir paveikslėlių knyga– dinamiškai vystosi, kūrybiškai semiasi idėjų iš pasaulyje susiformavusių tradicijų, išradingais ir originaliais projektais formuoja naujus aukštus standartus. Praeito amžiaus šeštajame, septintajame ir aštuntajame dešimtmečiais lenkų iliustratorių kūryba pasiekė nemažų laimėjimų, ji pasirodė tarptautinėje knygos grafikos arenoje, jų pasiekimai suformavo reiškinį, vadinamą „Lenkų iliustracijos mokykla“.

 

Konferencjia rengiama kartu su parodą pristatančią puikiai suprojektuotas meniškas knygas ir iliustracijas, įdomias ne tik mažiesiems skaitytojams.

 

Konferencijos dalyviai kviečiami taip pat į parodos atidaryma rugsėjo 8 d. 17.30 val. bei dirbtuves moksleiviams ekspozicijos metu Vilniaus rotušėje, nuo rugsėjo 8 iki spalio 15 dienos (reikalinga registracija).

 

Konferencijos data:

2016 m. rugsėjo 8 d. (ketvirtadenis) - UNESCO Tarptautinio raštingumo diena 14.00 - 17.00 val. pranešimai. 17.30 val. paveikslėlių knygų parodos atidarymas. Vieta: Vilniaus rotušė, Raudonoji salė. Pilkoji salė.

 

Registracija:

Dalyvavimas konferencijoje nemokamas, tačiau jei pageidautumėte gauti dalyvio pažymėjimą, būtina užsiregistruoti el. paštu:  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. , Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. arba tel. +37061182941 (Omnitel), +37060137380, koordinatorė Alina Narkevič.

 

Organizatoriai ir partneriai:

Baltijos kultūros centras Gdanske, Vilniaus Rotušė, Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje, Lenkijos institutas Vilniuje, Radijo stoties „Znad Wilii“ Labdaros ir paramos fondas, Mažojo princo fondas – Visa Lietuva skaito vaikams, Lietuvos edukologijos universitetas - PROFESINIŲ KOMPETENCIJŲ TOBULINIMO INSTITUTAS.

 

Konferencija vyksta projekto ” Paveikslėlių knygų pristatymo” parodos, keliaujančios į Rygą, Vilnių ir Taliną, rėmuose.

 

Projektą remia Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerija. Taip pat projektas yra remiamas Lenkijos Respublikos užsienio reikalų ministerijos lėšomis. Projektas paremtas PZU fondo lėšomis.

 

Pranešėjai:

Anita Wincencjusz-Patyna (dr.), Marianna Oklejak, Grażka Lange (hab. dr.)

 

Programa:

1.Baltijos kulturos centro (NCK) pristatymas „Paveikslėlių knyga – bendras teksto autoriaus ir iliustratoriaus darbas“

2.Anita Wincencjusz-Patyna. „XX ir XXI a. lenkų paveikslėlių knygų kūrėjai.“

3.Grażka Lange. „Geriausių paveikslėlių knygų pristatymas ir analizė.“

4. Marianna Oklejak. „Apie darbą su iliustracija, vaikais ir tradicija.“

Organizatoriai užtikrina pranešimų vertimą į lietuvių kalbą.

 

Dr. Anita Wincencjusz-Patyna – meno istorikė ir kritikė. Studijavo Vroclavo universiteto Meno istorijos fakultete. Mokslo apie meną srities humanitarinių mokslų daktarė, dirba Vroclavo Eugenijaus Gepperto dailiųjų menų akademijos Tapybos ir skulptūros skyriuje adjunkto pareigose, vadovauja Meno istorijos ir filosofijos katedrai. Dėsto meno teoriją ir istoriją, tapybos istoriją, taip pat Vroclavo universiteto Meno istorijos ir visuomeninės komunikacijos skyriaus studentams dizaino istoriją ir teoriją. Dublino Trinity College Long Room Hub stipendininkė (Airija, 2011). Tyrinėja Lenkijos ir pasaulio knygos iliustracijos teoriją ir istoriją. Parašė knygą „Stacja Ilustracja. Polska ilustracja książkowa 1950-1980. Artystyczne kreacje i realizacje“ (Vroclavas, 2008) ir straipsnių, skirtų plačiai suvoktai knygos grafikai. Taip pat ją domina XX ir XXI a. taikomosios dailės problematika ir šiuolaikinis menas. Parašė dvi monografijas (serija „Vroclavo menininkų aplinka“), taip pat nemažai kritikos straipsnių, skirtų šiuolaikiniam menui. Šalies ir užsienio konkursų, skirtų vaikų ir jaunimo knygai, žiuri narė.

 

Marianna Oklejak (gim. 1981) su pagyrimu baigė Varšuvos dailiųjų menų akademijos Grafikos skyrių (2006), knygos projektavimo ir iliustracijos dirbtuves. Piešia, projektuoja knygas, plakatus ir plokštelių vokus. Jos iliustracijos yra gavusios IBBY Lenkijos skyriaus premijų (2015 m. „Stebuklingoji pynė“, 2012 m. „Esu miestas. Varšuva“) ir diplomų (2011 m. „Karalius Motiejukas Pirmasis“ ir „Karalius Motiejukas Negyvenamoje saloje“), buvo įrašytos į Vaikų knygos muziejaus garbės sąrašą („Bum! Bum!! Bum!!!“), pateko į prestižinio konkurso CJ Picture Bool Award, vykusio 2010 m. Pietų Korėjoje, finalą, buvo eksponuojamos Lenkijos ir užsienio parodose.

 

Grażka Lange (hab. dr.) Varšuvos dailiųjų menų akademijoje veda Iliustracijos dirbtuves. Projektuoja knygas, iš viso savo kraitėje turi jų per 80, už kurias gana dažnai gauna apdovanojimų ir diplomų: daug kartų buvo apdovanota už gražiausią metų knygą, gavo IBBY Metų knygos apdovanojimų, buvo įrašyta į Anderseno garbės sąrašą, apdovanota specialia Lenkijos knygų leidėjų draugijos premija knygos meno srityje, už nuopelnus kultūrai gavo medalį Gloria Artis. Skaito paskaitas apie lenkų iliustruotą knygą, rengia jų pristatymus, veda dirbtuves. Ji didelės lenkų (taip pat ir viso pasaulio) praeito šimtmečio septintojo ir aštuntojo dešimtmečio vaikų knygos kolekcijos savininkė. Be galo mėgsta skaityti knygas.

 

RP

 

© 2012. Visos teisės saugomos. Mažojo Princo fondas