Skaitykime balsu vaikams namie

 

Ryšys yra vaiko sveiko emocinio vystymosi pagrindas. Jeigu vaikui kasdien skiriame laiko skaitydami balsu ir su juo užsiimdami: žaisdami, šnekučiuodamiesi, rengdami bendras išvykas, leidžiame jam pajusti, kad mums yra svarbus ir mylimas. Bendraudami su savo vaiku, skaitydami jam balsu, stipriname jo emocinę sveikatą. Skaitykime vaikams nuo gimimo. Skaitykime vaikams, kurie patys dar to nesugeba, ir ilgai nenustokite net jiems patiems išmokus skaityti.

 

Svarbu yra ne tik skatinti vaiką pamėgti knygas, bet taip pat daug laiko praleisti kartu ir išlaikyti stiprų tarpusavio ryšį. Visais skaitymo balsu amžiaus tarpsniais ir etapais – turime laikytis svarbaus tikslo – ugdyti skaitytoją, kuris visą savo gyvenimą mėgs knygas, o skaitymas bus jo poreikis ir aistra.

 

Skaitymo pavyzdys šeimoje paprastai perduodamas iš kartos į kartą. Deja, neskaitymo pavyzdys taip pat. Jei savo mažyliui neskaitome, nesekame pasakų, nerodome paveikslėlių ir nesikalbame, mūsų pasiaukojimo ir protinės veikos skatinimo trūkumas atsilieps vaiko kalbiniams ir apskritai mokymosi gebėjimams. Esama ir didelės tikimybės, kad jei vaikas iš ankstyvosios vaikystės neišsineš jokios malonios skaitymo patirties, o jo pirmosios gyvenime knygos bus vadovėliai ir privalomi skaitiniai, skaitymas jam siesis su nemalonia prievole, įtampa ir nuoboduliu. Mažai tikėtina, kad vaikas, nepamėgęs knygų savo namuose, užaugs skaitytojas.

 

Atminkite! Pastovus skaitymas balsu vaikams nuo gimimo iki paauglystės ir dar ilgiau – paprasčiausias ir pigiausias būdas ugdyti protingus, kultūringus ir laimingus jaunus žmones!

 

Daugiau informacijos, patarimų, ką, kaip ir kokio amžiaus vaikams skaityti balsu rasite kituose mūsų svetainės puslapiuose (ieškokite temų apie skaitymą išklotinėje).

 

RP

 

© 2012. Visos teisės saugomos. Mažojo Princo fondas