Konferencijos dieną Vilniaus savivaldybės Tarybos posėdžių salėje šurmuliavo apie 350 žmonių

 

Balandžio 23 d., pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną, labdaros ir paramos fondas “Mažojo Princo fondas” surengė mokslinę-praktinę konferenciją „Visa Lietuva skaito vaikams – ugdymas skaitant“.

 

 

Konferencijos atidarymo ceremonijoje dalyvavo ir palaikymą iniciatyvai išreiškė LR švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys, LR Kultūros ministro patarėjas Rolandas Kvietkauskas, Lenkijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Janusz Skolimowski, Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras Jaroslav Kaminski, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos generalinė sekretorė Gintarė Tamašauskaitė.


Tai kartu buvo ir pirmasis visuotinis skaitymo entuziastų, vaikų ugdymo specialistų iš visos Lietuvos susitikimas. Konferencijos dieną Vilniaus savivaldybės Tarybos posėdžių salėje šurmuliavo apie 350 žmonių, siekiančių gauti naudingų patarimų bei žinių.

 


Dalyvauti konferencijoje turėjo galimybę ikimokyklinio ir priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio, bendrojo bei neformalaus ugdymo specialistai, ekspertai, pedagogai, bibliotekininkai, leidėjai, taip pat už vaikų ugdymą atsakingų valstybinių institucijų specialistai ir visi skaitymo entuziastai.

 

Renginio tikslas – suteikti žinių apie skaitymo balsu naudą, vertybių ugdymo būdus skaitant knygas, pristatyti įvairias skaitymo skatinimo programas, akcijas, aptarti iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ perspektyvas bei įgyvendinimo priemones, pakviesti dalyvauti jos vykdomose programose „Skaitantis darželis”, „Skaitanti mokykla” ir kt.

 

Konferencijos dalyviams buvo parengta ir dalinta naudinga metodinė medžiaga (parengė „Mažojo Princo fondas – Visa Lietuva skaito vaikams“). Joje nuosekliai ir įtikinamai aprašoma, kada pradėti, kada baigti skaityti balsu vaikams, kaip ir ką skaityti vaiko malonumui ir vaiko ugdymui, kokios sąlygos ir priemonės yra būtinos kasdieniam skaitymui ir kokia yra skaitymo balsu nauda.

 

RP

 

© 2012. Visos teisės saugomos. Mažojo Princo fondas