Patarimai

Keletas patarimų, ketinantiems suburti skaitančių šeimų klubą:


• Tėvelių susirinkimų (darželiuose, mokyklose), šeimų klubų, savo bičiulių susibūrimų ar kitokios pobūdžio šeimų susitikimo (vaikų gimtadienių, kitų švenčių) metu pasidalinkite skaitymo balsu vaikams šeimoje patirtimi, pasidomėkite, ar kiti suaugę skaito vaikams balsu, paraginkite ir kitus tėvelius tai daryti.

 

• Bičiuliams, kartu ugdymo įstaigas vaikų tėveliams pasiūlykite surengti skaitymo balsu vaikams akciją, popietę, vakarą. Įtraukite į skaitymus kuo daugiau suaugusiųjų – vaikų tėvelių, senelių, giminaičių.

 

• Esant palankiai situacijai, pasiūlykite skaitymo entuziastams burtis į skaitančių šeimų klubą. Sulaukę pritarimo, registruokite norinčius dalyvauti tokiame klube ir nieko nedelsdami, surenkite pirmąjį susitikimą. Atminkite, kad skaitančių šeimų klubą iš pradžių gali sudaryti ir kelios šeimos. Svarbiausia, kad tai būtų skaitymo balsu entuaziastų grupė, kuri būtų pasirengusi kasdien skaityti savo vaikams balsu ir skleisti skaitymo balsu idėjas tarp kitų šeimų.

 

• Pirmojo susitikimo metu aptarkite skaitymo balsu naudą, klubo tikslus, veiklos priemones, išklausykite visų šeimų – suaugusiųjų ir vaikų – pasiūlymus. Klubo nariams pritarus, galite visi kartu perskaityti „Skaitančių šeimų klubo“ narių priesaiką“ (galite naudoti „Mažojo princo fondo“ siūlomą arba parengti savo).

 

• Įkūrę skaitančių šeimų klubą, pasidalinkite džiugia žinia – parašykite laišką iniciatyvai „Visa Lietuva skaito vaikams“ ( Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. ), pridėdami teksto, vaizdo, foto informaciją, atsiųskite savo kontaktus. Jūsų žinią publikuosime interneto svetainėje www.visalietuvaskaitovaikams.lt

 

• Po pirmojo susitikimo nuolat kontaktuokite su klubo nariais, reguliariai (bent kartą per du-tris mėnesius, o geriausiai – kartą per mėnesį) renkite susitikimus, skaitymus balsu, diskusijas, pokalbius, ekskursijas į bibliotekas. Jei kiti klubo nariai pritaria, kvieskite į savo renginius vietos valdžios atstovus, žymius žmones, vaikų rašytojus, įvarių profesijų atstovus ir įvairių tautų žmones skaityti balsu vaikams.

 

• Raginkite savo klubo narius suaugusiuosius kuo plačiau skleisti skaitymo balsu vaikams idėją, kvieskite ir priimkite į savo ratą daugiau šeimų. Pradedančioms skaityti balsu šeimoms, suteikite metodinę pagalbą.

 

• Dalinkitės knygomis, kalbėkite apie vaikams balsu skaitomas knygas, domėkitės naujausiomis knygomis, sekite vaikų literatūros naujienas. Reikalingos informacijos rasite svetainėse: www.visalietuvaskaitovaikams.lt, www.rubinaitis.lt .

 

• Pagal galimybes dalyvaukite iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ veikloje – nuolat kontaktuokite su iniciatyvos koordinatoriais, siųskite informaciją, dalyvaukite svarbiausiuose renginiuose. Aktyviausi iniciatyvos lyderiai, vykdantys veiklą darželiuose, mokyklose, bibliotekose, skaitančių šeimų klubuose, kartą per metus bus pagerbiami ir apdovanojami.

 

RP

 

© 2012. Visos teisės saugomos. Mažojo Princo fondas