Lapių pagrindinė mokykla: rezultatas pranoko lūkesčius

 

Pasakoja Kauno rajono Lapių pagrindinės mokyklos bibliotekininkė Kristina Brazauskienė. K. Brazauskienės nuotraukoje – Lapių pradinukai kasdien klauso jiems balsu skaitomų pasakų.

 


Norėjau pasidžiaugti, kad mūsų mokyklai gerai sekasi įsijungti į iniciatyvos „Visa Lietuvaskaito vaikams“ programą „Skaitančios mokyklos“. Visą gegužės mėnesį pradinių klasių mokytojos per pirmąją pamoką 20 minučių skiria knygos skaitymui. Knygas iš mokyklos bibliotekos fondų pasirinko patys vaikai, arba jiems išsirinkti padėjo mokytoja. Rezultatas pranoko lūkesčius: vaikai taip džiaugiasi, kad kiekvieną rytą gali klausytis skaitomos knygos, laukti ir stebėti, kaip ir kas vyksta jų klausomose istorijose, taip dažnai atbėga i į biblioteką papasakoti apie ką jie skaitė šį rytą. Vaikai, kurių klasėje skaitomos Astrid Lindgren knygos, paėmė iš bibliotekos visas šios autorės knygas ir skaito jas savarankiškai arba su tėvelių pagalba namuose. Iš tiesų džiaugiasmės tokiu iniciatyvos poveikiu ir kartu apgailestaujame, kad seniau neišgirdome ir nežinojome apie tokią paprastą, bet vertingą veiklą.

 

Remdamasi mokslinės-praktinės konferencijos „Visa Lietuva skaito vaikams - ugdymas skaitant“ metodine medžiaga, išleidau mokinių tėveliams lankstinuką apie tėvų pareigas, apie skaitymo kartu su vaikais naudą, apie mokyklos dalyvavimą „Skaitančios mokyklos“ programoje. Manau, kad kitais mokslo metais tęsime tai, ką pradėjome.

 

RP

 

© 2012. Visos teisės saugomos. Mažojo Princo fondas