Skaitymo balsu savaitės atidarymas

 

Skaitymo balsu savaitės atidarymas Gegužės 29 d. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje vykusiame „Mažojo princo fondo“ organizuotame II Lietuvos ir Tarptautinės skaitymo balsu vaikams savaitės atidarymo renginyje dalyvavo gražus būrys skaitymo balsu entuziastų.

Susibūrimą pradėjęs dainų kūrėjas ir atlikėjas Vaidas Lengvinas Antano Strazdo žodžiais kreipėsi į vaikelius, senovinėje lietuvių kalboje vadintus „žėkeliais“, ir pakvietė juos paklausyti gražių „navynų“ (naujienų). O naujienų būta nemažai.

 

„Mažojo princo fondo“ iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ globėjos – Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos – generalinė sekretorė Gintarė Tamašauskaitė skaitė ištraukas iš Rimvydo Stankevičiaus ir Ramūno Gerbutavičiaus šmaikščios poemėlės „Zuikio abėcėlė“, komunikacijos programų vadovė Margarita Gaubytė vaikus sudomino Janinos Degutytės eilėraščiais mažiesiems iš rinktinės „Baltas gulbių sostas“. Skaitymo balsu vaikams iniciatyvos ambasadorė Loreta Sungailienė ir iniciatyvos rėmėjos, privačios ligoninės ir poliklinikos „Kardiolita“, marketingo vadovė Jurgita Lukšytė skaitė Kęstučio Kasparavičiaus „Trumpas istorijas“. Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centro direktorė Aldona Augustaitienė pakvietė tėvelius su vaikučiais lankytis bibliotekose ir paaiškino, kaip tapti bibliotekos skaitytojais.

 

Ištraukas ir Antuano de Sent Egziuperi knygos „Mažasis princas“ įvairiomis Europos kalbomis skaitė Tarptautinių institucijų atstovai: Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos deleguota pedagogė, M. Riomerio universiteto ir Vilniaus dailės akademijos prancūzų kalbos dėstytoja Marion Roscoúët, Čekijos Respublikos ambasados Lietuvoje Prekybos ir ekonomikos skyriaus specialistė Anžela Kuncevič ir Lenkijos Republikos kultūros ministerijos deleguotas vaikų ir jaunimo literatūros mokytojas lenkų kalbos mokytojas Marek Jankowski, vedantis užsiėmimus lenkiškose mokyklose ir darželiuose.

 

Vienas svarbiausių jaukaus vakaro akcentų tapo „Mažojo princo laiškas suaugusiems“, kurį inicityvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ vardu perskaitė 12 metų skaitovė Greta Sizovaitė. Laiške išsakytos mintys apie skaitymo balsu vaikams naudą, svarbą, palietė visus susirinkusiuosius, ypač tėvelius, kurie į renginį atskubėjo su savo vaikučiais. Vakaro vedėja L. Sungailienė pakvietė dalyvavusias šeimas susiburti į „Skaitančių šeimų klubą“, šiam pasiūlymui buvo entuziastingai pritarta. Tėveliai, pridėję ranką prie širdies, visi kartu balsu perskaitė „Skaitančių šeimų klubo“ dalyvių priesaiką, kuria pasižadėjo kas dieną rodyti savo meilę, dėmesį, vaikams, visapusiškai ir kasdien ugdyti juos skaitant balsu ir būti aktyviais klubos nariais bei iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ idėjų skleidėjais. Į ką tik susibūrusį klubą užsiregistravo 10 šeimų, kurioms vakaro rengėjai įteikė po „Mažojo princo“ knygą su išsakytus pasižadėjimus primenančia klubo narių priesaika.

 

 

RP

 

© 2012. Visos teisės saugomos. Mažojo Princo fondas