Direktorius skaitymu užbūrė „Pelėdos“ pradinukus

 

Skaito Peledos direktoriusPatirtimi dalijasi Vilniaus „Pelėdos“ pradinės mokyklos mokytoja metodininkė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jurga Sizovienė.

Skaitymas balsu – neatsiejama mano kasdienio darbo su pradinukais dalis. Aš, kaip ir daugelis mokytojų, suvokdama skaitymo reikšmę pradinio amžiaus vaikui, įvairiais būdais skatinu skaityti. Pastebėjau, kad tradiciniai raginimai skaityti knygas, ilgainiui virsta lenktyniavimu tarp vaikų arba formaliu knygų skaitymu, o man pačiai – varginančia kontrole. Nors ir siekiame, kad vaikas pamiltų knygą, o skaitymas jam taptų malonumu.

 

Pritariu Mažojo Princo fondo iniciatyvai „Visa Lietuva skaito vaikams“. Manau, kad ne visų pradinukų skaitymo įgūdžiai vienodi, tačiau visiems patinka klausytis balsu skaitomos knygos!

 

Peledos pradinukai klausoŠiemet mokykloje per pamokas antrokai klausėsi mano skaitomos Vytauto Petkevičiaus „Gilės nuotykiai Ydų šalyje”. Sukūrėme savo ritualus – turime skaitytojo kėdę, bendrą nusiteikimą ir džiaugsmingą šurmulį prieš pradedant skaityti... Mielos akimirkos.

 

Lyg savaime tapo aišku, kad dalyvausime II-oje Lietuvos ir Tarptautinėje balsu skaitymo savaitėje – juk „Gilės nuotykiai“ dar nebaigti, o paskutinė mokslo metų savaitė pati tinkamiausia kasdien švęsti! Būtent taip visi jautėmės- kiekvieną dieną sulaukdami kviestų svečių, kurie garsiai skaitydavo po vieną V. Petkevičiaus knygos skyrių. Kas tie suaugusieji? Mokyklos direktorius Robertas Pampikas, bibliotekininkė bei pavaduotoja Elvyra Vaiciukevičienė, šokių mokytoja bei aktorė Agnė Ramanauskaitė, Skomanto tėvelis archeologas Manvydas Vitkūnas, aktorius Tadas Montrimas.

 

Smagu, gera, šilta, kai matai nuoširdų vaikų susidomėjimą, klausančias akis. O kai kuriuos skaitymas balsu tarsi užbūrė – ypač kai skaitė direktorius.

 

Jau sutarėme su vaikais, kad ir kitais metais skaitysiu balsu kartu pasirinktą knygą, o kad būtų smagiau – pasikviesime ir tėvelius.

 

RP

 

© 2012. Visos teisės saugomos. Mažojo Princo fondas