Pagėgių vaikų širdelės prisipildė gerumo

 

Pasakoja Pagėgių pradinės mokyklos priešmokyklinės ugdymo grupės pedagogė Žana Šikavičiūtė.

 

Su pasaka vaikai susiduria labai anksti. Kai kurie jos klausosi dar būdami mamos įsčiose. Nuskriausti yra tie vaikai, kurie pasaką pirmą kartą išgirsta tik mokykloje. Gal todėl ne visi mažieji taip greit ją pamilsta ir įsileidžia į savo vaikišką pasaulį. Pasaką, jos skaitymą, sekimą, inscenizaciją įvesti į vaikų gyvenimą stengiuosi kuo anksčiau, nes manau, kad tai padeda ugdyti vaiko komunikacinę kompetenciją.

 

Radusi informaciją apie Labdaros ir paramos fondo „Mažojo Princo fondas“ vykdomas veiklas, įsijungiau į socialinės iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ programą „Skaitančios mokyklos“ – visą gegužės mėnesį, kartu su įvairiais Pagėgių bendruomenės nariais, rengėme garsinius skaitymus vaikams.

 

Pirmąją savaitę man talkino vyresnieji mokyklos mokiniai, noriai skaitę balsu mažesniems savo draugams. Jie rinkosi gyvūnines ir stebuklines pasakaites. Mažieji susidomėję klausėsi vyresniųjų skaitymo, atsakinėjo į jų pateiktus klausimus.

 

Antrąją savaitę skaityti pasakas mano ugdytiniams kviečiau grupės vaikų tėvelius. Tėveliai patys rinkosi tekstus skaitymui. Jų pasirinktų pasakų tematika skyrėsi nuo tų, kurias skaitė mokiniai. Tėveliai rinkosi stebuklines ir buitines pasakas.

 

Viena mamytė prisipažino, kad nedažnai namuose skaito vaikams, todėl jai buvo nelengva išsirinkti pasakėlę. Mamytės nuomone, kai kurios pasakėlės turi žiaurių elementų, o norėtųsi, kad pasakaitė turėtų auklėjamąjį poveikį ir maloniai nuteiktų vaikus. Vaikai buvo laimingi, matydami savo mamytes, skaitančias visiems grupės vaikams, tuo tarpu balsu skaitančių mamyčių veiduose matėsi jaudulys.

 

Trečiąją savaitę lankėmės „Suopio paunksmėje“ – tai Pagėgių viešojoje bibliotekoje įrengtas kampelis. Joje pasakas skaitė bibliotekos darbuotojos, persirengusios raganaitėmis. Vaikams bibliotekoje labai patiko, jie pamilo „raganaites“, piešė jų portretus, galvojo vardus.

 

Paskutinę savaitę vaikams pasakas skaitė ir su jais bendravo Pagėgių miesto seniūnas Dainius Maciukevičius, Švietimo skyriaus vedėja Virginija Sirvydienė, Pagėgių vaikų globos namų socialinė pedagogė Nijolė Laugalienė, buvusi mūsų mokyklos mokytoja Lyda Aleksandravičienė. Pagėgių miesto Švento Kryžiaus parapijos klebonas Vytautas Gedvainis kartu su pasaka padovanojo vaikams paveikslėlių su šventųjų atvaizdais ir pakvietė apsilankyti Dievo namuose. Prikalbinti paskaityti vaikams bendruomenės narius nebuvo sunku, jie mielai sutiko dalyvauti projekte. Šių nuostabių žmonių apsilankymas grupėje vaikams atnešė naujų emocijų. Vaikai ne tik susipažino su Pagėgių miestui svarbiais žmonėmis, klausėsi jų skaitymo, bet ir turėjo galimybę su jais artimiau pabendrauti. Ugdytiniai dalijosi savo įspūdžiais apie mokyklą ir gyvenimą joje, pasakojo, kuo norėtų tapti užaugę.

 

Projekto rezultatas pranoko lūkesčius: vaikų širdelės prisipildė šiltų jausmų ir gerų emocijų. Apsilankę mokykloje ir skaitę vaikams žmonės suprato skaitymo balsu svarbą. Daugelis tėvelių įprato namuose skaityti balsu knygeles savo atžaloms.

 

Mokytojos Ž. Šikavičiūtės nuotraukose – Pagėgių pradinukams pasakas skaito raganaite persirengusi bibliotekininkė, Pagėgių seniūnas ir klebonas.

 

RP

 

© 2012. Visos teisės saugomos. Mažojo Princo fondas