„Visa Lietuva skaito vaikams“ viešnagė Ežiukų Dryžiukų klube

 

2012 m. sausio-birželio mėn. kiekvieną sekmadienį 14-17 val. prekybos ir pramogų centre „Panorama“ veikė Ežiukų Dryžiukų klubas, į kurio programą sėkmingai įsijungė ir Mažojo princo fondo iniciatyva „Visa Lietuva skaito vaikams“.

 

 

 

Pirmą kartą iniciatyva ir jos ambasadorė Loreta Sungailienė į Ežiukų klubo skaitymo kampelį vaikučius ir tėvelius pakvietė vasario 19 d. Tądien buvo skaitomos lietuviškos pasakos, istorijos, žymiausios vaikų poetų eilės. Vaikai piešė savo mėgiamas pasakas, jų herojus. Etnomuzikologė, TV laidų vedėja L. Sungailienė ir vaikų psichologė Liucyna Narkevič Skurko pristatė iniciatyvą, kalbėjo apie kasdienio skaitymo balsu naudą vaikų emocinei sveikatai, iniciatyvos privalumus, ragino tėvelius kasdien skaityti namie. Programos vedėjas ežiukas Karolis domėjosi, ar galima balsu skaityti ir ežiukams? L. Sungailienė atsakė, kad skaityti galima ir ežiukams, ir šuniukams, ir kačiukams – visiems smalsiems gyviems padarėliams, o vaikams skaityti balsu būtina kasdien bent po 20 minučių. Vien malonumui ir tam, kad ir patys vaikai pamėgtų skaityti.

 

Kovo 11 d. skaitymo kampelyje vaikai klausėsi legendų apie Lietuvos miestų, piliakalnių, ežerų atsiradimą, spalvino Lietuvos vėliavą ir žemėlapį. L. Sungailienė organizavo eilėraščių apie Lietuvą konkursą ir gražiausiai padeklamavusius vaikus apdovanojo Michał Rusinek knygomis „Mažasis Šopenas“ .

 

Balandžio 15 d. vaikams balsu skaitė ne tik iniciatyvos ambasadorė, tačiau ir vaikučių tėveliai. Šįkart – apie pavasarį, augalus ir gyvūnus. Drąsiai ir išraiškingai eilėraščius deklamavę vaikai vėl gavo dovanų – žurnalus „Bitutė“ ir „Lututė“.

 

Birželio 3-iąją Ežiukų Dryžiukų klube prekybos centre „Panorama“ gausiai dalyvaujant vaikams ir jų tėveliams baigėsi II Lietuvos ir tarptautinė skaitymo vaikams balsu savaitė, taip pat ir keletą mėnesių trukusi Mažojo princo fondo iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ viešnagė. Visą popietę skaitymo kampelyje šurmuliavo vaikai ir jų tėveliai. Jiems skaitė iniciatyvos bičiuliai Margarita Gaubytė ir Žygimantas Palaitis. Tėveliai su nuostaba klausėsi informacijos apie skaitymo vaikams balsu neįkainojamą naudą. Džiugu, kad kai kurie jau buvo girdėję apie iniciatyvą „Visa Lietuva skaito vaikams“, kad jų vaikučių darželiuose skaitoma, kad patys tėveliai ir neparaginti skaito savo mažiesiems.

 

Kadangi tądien buvo Tėvo diena, pakvietėme tris tėvelius garsiai visiems paskaityti. Teko išgirsti, kad gal tai labiau tiktų mamoms, bet mes laikomės nuomonės, kad ir tėčiai, ir mamos turi skaityti savo vaikams, taip kurdami ir stiprindami tarpusavio ryšius. Nors iš pradžių kai kurie tėčiai norėjo išsisukti nuo skaitymo balsu, bet jie puikiai perteikė skaitomų kūrinėlių nuotaiką ir parodė, kad ir tėčiams tinka ir būtina skaityti vaikams.

 

Ežiukų Dryžiukų klube skaitymo entuziastus aplankė Vilniaus Taikos progimnazijos, įsijungiančios į iniciatyvos programą „Skaitančios mokyklos“, moksleivės, jų mokytoja Renata Mikolaitytė ir bibliotekos vedėja Jadvyga Tumas. Viešnios skaitė ištraukas iš Antoine de Saint-Exupéry „Mažojo princo“, deklamavo Justino Marcinkevičius eilėraštį „Keista senutė bibliotekoje“.

 

Ežiukų Dryžiukų klubas (daugiau informacijos – www.eziukuklubas.lt) visą pusmetį sekmadieniais pasistatydavo namą iš gofro kartono su įvairiais labirintais, arkomis, scena ir tokioje ekologiškoje erdvėje kvietė smalsius vaikus ir jų tėvelius pasilinksminti, pagroti, pašokti, padainuoti, vaidinti, kurti, piešti, statyti, na ir tiesiog bendrauti, gražiai ir prasmingai kartu praleisti laiką. Kiekvieną kartą ežiukai pasikviesdavo vis kitokių svečių su įvairiausiais sugebėjimais ir priemonėmis. „Visa Lietuva skaito vaikams“ kartu su Menų terapijos centru, Žaislų muziejumi, UAB OozuU, Eko daiktai vieną sekmadienį per mėnesį vedė menų terapijos ir emocinio intelekto ugdymo programas.

 

VLSV archyvo nuotraukose – akimirkos iš Ežiukų Dryžiukų klubo vasario 19 d., kovo 11 d. ir birželio 3 d.

 

RP

 

© 2012. Visos teisės saugomos. Mažojo Princo fondas