Kūrybiška pažintis su Česlovu Milošu

 

Birželio 30–liepos 1 d. vyko renginys projektui „Skaitančios mokyklos – Česlovas Milošas 2011–2012“ apibendrinti.

 

 

Geriausi moksleiviai, jų mokytojai ir dėstytojai, dalyvaujantys projekte, buvo pakviesti į Šetenius ir netoliese esančius Kėdainius apžvelgti visų metų darbą ir išklausyti paskaitų ciklą, skirtą Česlovui Milošui.

 

Projektas „Skaitančios mokyklos – Česlovas Milošas 2011–2012“ prasidėjo 2011 m. spalio mėnesį ir buvo skirtas 9–12 klasių moksleiviams, besimokantiems lietuvių, lenkų ir rusų mokyklose. Projekto metu moksleiviai skaitė Č. Milošo kurinius ir jų pagrindu kūrė užduotis kitų mokyklų moksleiviams. Svarbus buvo pačių dalyvių kūrybiškumas – jie sukūrė muzikos kūrinį Č. Milošo eilėms, taip pat kino reportažą, orientacinį žaidimą, atvirukų, nuotraukų seriją, kalendorių ir daugybę kitų dalykų. Pagrindinis projekto reikalavimas – bendradarbiavimas tarp mokyklų skirtingomis dėstomomis kalbomis. Tai buvo gera proga susipažinti, parodyti literatūros interpretavimo galimybių, nuomonių gausą. Viena svarbiausių projekto užduočių – populiarinti Č. Milošo kūrybą tarp Lietuvos moksleivių.

 

Birželio 30 d. vyko diskusija, kurioje dalyvavo monografijos „Lietuviškieji Česlovo Milošo kontekstai“ autoriai prof. V. Daujotytė ir dr. M. Kvietkauskas. Po pietų buvo suorganizuota ekskursija po poeto gimtinę Šetenius, kur vyko ir vietinio archeologo Algirdo Juknevičiaus paskaita. Vėliau jaunimas, padalintas į grupes, kūrė Č. Milošo „Mažosios tėvynės“ žemėlapius. Vakare Šventybrasčio bažnyčioje vyko Č. Milošo poezijos skaitymai įvairiomis kalbomis. Sekmadienį (liepos 1 d.) susirinkusieji turėjo galimybę išklausyti „Mažojo princo fondo“ atstovo, mokytojo ir tyrinėtojo Mareko Jankovskio paskaitą. Susitikimo metu buvo įteikti esė konkurso apdovanojimai.

 

Projektą inicijavo neformalus Lietuvos kultūrų forumas, labdaros ir paramos fondas „Mažojo princo fondas“, organizavo iniciatoriai kartu su Švietimo ir mokslo ministerija, Lenkijos institutu, Vilniaus universiteto Lietuvių literatūros katedra, Lietuvos edukologijos universiteto Lenkų filologijos ir didaktikos katedra, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu, Šatrijos Raganos bendrija bei Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centru.

 

RP

 

© 2012. Visos teisės saugomos. Mažojo Princo fondas