KVIEČIAME MINĖTI TARPTAUTINĘ RAŠTINGUMO DIENĄ 09.08

Rugsėjo 8-oji – Tarptautinė raštingumo diena, kurią Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) mini jau daugiau nei 40 metų.

Šių metų Tarptautinės raštingumo dienos tema – raštingumas ir taika, ja siekiama parodyti su raštingumu susijusių ugdomų vertybių įvairiapusiškumą.

 

Kalba, raštas ir skaitymas – tai pamatinės mąstymo, socialinio bendravimo ir žinių įgijimo priemonės. Raštingumas – kiekvieno žmogaus teisė, bet kokio ugdymo pagrindas: tai leidžia žmogui jaustis laisvam, pažinti jį supantį pasaulį, išvengti įvairių konfliktų ir juos spręsti.

 

Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija, bendradarbiaudama su Mažojo Princo fondo iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“, kuriai skirta ir Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos globa, rengėjais, ragina Lietuvos visuomenę aktyviai minėti Tarptautinę raštingumo dieną.

 

Iniciatyva „Visa Lietuva skaito vaikams“ (www.visalietuvaskaitovaikams.lt) skatina stiprinti vaikų, paauglių ir suaugusiųjų ryšius tam, kad vaikai saugiai ir įdomiai augtų, gerėtų jų emocinė sveikata bei intelekto vystymasis; atkreipia visuomenės dėmesį į skaitymo balsu naudą, ragina skaityti vaikams balsu kasdien bent po 20 minučių; propaguoja skaitymo kultūrą šeimose, ugdymo įstaigose, bibliotekose, ragina vaikus bei jaunimą dalyvauti įvairiose skaitymo akcijose; kelia išsilavinimo bei visaverčio dalyvavimo edukacijos ir kultūros srityse kompetencijų lygį; prisideda prie individualios ir bendros gyvenimo kokybės.

 

Kviečiame Jus š. m. rugsėjo 3–8 dienomis inicijuoti skaitymo balsu valandėles, kurių metu vaikams būtų skaitoma balsu taikos tema. Jas galėtų pagyvinti trumpos diskusijos su vaikais taikos ir raštingumo tema, kuriose atsiskleistų, kaip vaikai suvokia šiuos dalykus ir kokią vietą įvairaus amžiaus vaikų mąstysenoje jie užima. Renginio metu mažesnieji vaikai taip pat galėtų ir mokytis rašyti (galbūt ir žodį „taika“) bei piešti, bandydami keliais žodžiais aprašyti arba piešiant atvaizduoti tai, kas jiems yra skaitoma balsu ir pan.

 

Kviečiame aktyviai dalyvauti ir renginių nuotraukas, trumpus aprašymus bei mintis ir kitą žodinę ar vaizdinę informaciją po renginio siųsti „Visa Lietuva skaito vaikams“ organizatoriams el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. ir Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatui el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. iki š. m. rugsėjo 14 dienos.

 

Nuoširdžiai tikimės, kad kūrybiškai paminėsite Tarptautinę raštingumo dieną!

 

Pagarbiai,

 

Gintarė Tamašauskaitė

Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos

generalinė sekretorė

 

Loreta Sungailienė

LPF „Mažojo princo fondas“ tarybos pirmininkė,

iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ ambasadorė

 

RP

 

© 2012. Visos teisės saugomos. Mažojo Princo fondas