Pasakų traukinys Zarasų viešojoje bibliotekoje

 

Lapkričio 19 d. Zarasų viešojoje bibliotekoje lankėsi etnomuzikologė, televizijos laidų vedėja, Mažojo Princo fondo iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ ambasadorė Loreta Sungailienė.

 

 

 

Ji kartu su kompozitoriumi-atlikėju Vaidu Lengvinu mažiesiems bibliotekos lankytojams vedė neįprastą skaitymo balsu ir muzikos pamoką „Pasakų traukinys“. Renginyje dalyvavę 4-5 klasių moksleiviai buvo pakviesti į traukinį, kuris lydimas smagių V. Lengvino kūrybos dainų, keliavo iš vienos literatūrinės-muzikinės stotelės į kitą.

 

Iš pasakų kraitelės buvo traukiamos knygos ir skaitoma balsu. Loreta skaitė vieną megstamiausių jos vakų lietuviškų pasakų su dainuojamaisiais intarpais „Devyniabrolė“, Kęstučio Kasparavičiaus miniatiūrą „Braškė“ iš „Trumpų istorijų“. Buvo aplankyta ir nuotaikingoji eilėraščių pievelė, kuriuoje skambėjo Martyno Vainilaičio ir Maironioeilėraščiai, buvo sudainuota „Trakų pilis“. „Mažojo Princo planetos“ stotelėje buvo kalbama apie skaitymo balsu naudą vaiko emocinei sveikatai ir raidai, skaitoma trumpa ištraukėlė iš Antuano de Sent-Egziupery „Mažojo princo“. Paskutinėje „Dainų dainelių“ stotelėje pabūta ilgiausiai – kartu su vaikais ir suaugusiaisiais dainuota kolektyvinė sutartinė, žinoma liaudiška daina „Padainuosim atsistoję“ buvo traukiama atsitūpus ir netgi atsigulus.

Mergaitės ir berniukai turėjo progos pasivaržyti, kas garsiau, kas manieringiau padainuos „Mano batai buvo du“. Toks sveikas padūkimas visiems suteikė daug džiaugsmo ir gerų emocijų. Renginį iniciatyvos atstovai baigė modernia žemaitiškos dainos „Pjuovė lonkuo šėina“ versija.

 

Į biblioteką atvažiavęs ir Loretos su Vaidu žaismingai reguliuojamas „Pasakų traukinys“ įrodė, kad skaitymas balsu akimirksniu nuramina didžiulį būrį dūkstančių vaikų, padeda susikaupti ir geriau suvokti skaitomą tekstą. Iniciatyvos atstovai įsitikino, kad tokie susitikimai suteikia galimybę patirti, kaip dažnai ir ką moksleiviai skaito, kas ir kaip skaitoma jiems balsu.

 

RP

 

© 2012. Visos teisės saugomos. Mažojo Princo fondas