Susitikimas su Vytautu V. Landsbergiu Pumpėnuose

 

Pasvalio rajono Pumpėnų vidurinė mokykla aktyviai dalyvavo akcijoje „Metų knygos rinkimai 2011“.

 

 

Visa mokyklos bendruomenė skaitė nominuotas knygas, per pamokas ir renginius bibliotekoje rengė tų knygų pristatymus, aptarimus. Pagal Kristinos Sabaliauskaitės romaną „Silva rerum“ buvo organizuota ekskursija į Vilnių. Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija, bendradarbiaudama su Ūkio banku, Pumpėnų vidurinei mokyklai už dalyvavimą „Metų knygos rinkimuose 2011” dovanojo galimybę į savo biblioteką pasikviesti vieną iš akcijos knygų autorių. Įspūdžiais apie susitikimą su rašytoju Vytautu V. Landsbergiu dalijasi mokyklos bibliotekininkė Virginija Čeponienė.

 

Lapkričio viduryje turėjome nuostabią progą pabendrauti su vaikų rašytoju, poetu, bardu, teatro ir kino režisieriumi Vytautu V. Landsbergiu. Prieš susitikimą klausėmės „Obuolių pasakų“, „Rudnosiuko istorijų“, suskubome skaityti bibliotekoje turimas rašytojo knygas. Bet jų turime vos kelias, todėl septintokė Asta Krasauskaitė paruošė rašytojo knygų parodą iš asmeninės savo šeimos bibliotekos. Nekantriai ir šiek tiek jaudindamiesi lapkričio 14 dieną sulaukėme rašytojo. Į mūsų senosios, ką tik atšventusios 150 metų jubiliejų, mokyklos aktų salę rinkosi nekantraujantys pumpėniečiai. Šiuo malonumu kaimyniškai pasidalinome su Pušaloto, Svalios, Lėvens, Ustukių, Valakėlių ir Saločių mokyklų mokiniais. Iš svečio pasakojimų nemažai sužinojome apie jo gyvenimą ir darbus: muzikinės karjeros pradžią, Gedimino Storpirščio gitaros pamokas, pažintį su maestro Vytautu Kernagiu, veiklą Vilniaus universiteto folkloro ansamblyje „Ratilio“, kuriam tada vadovavo Zita Kelmickaitė. Vytautas V. Landsbergis kalbėjo apie nepaprastą liaudies dainos galią. Uždainuoji – nurimsta siela. Šį nusiraminimo „metodą“ rašytojas sėkmingai taiko iki šiol. Prieš repeticijas, statant spektaklius ar prieš filmavimą, susodina atskubėjusius, suirzusius aktorius ir ramiai sako: dabar padainuosim. Dvi, trys dainos ir širdys aprimsta, sielos atsiveria. Taip pat sužinojome, kaip „gimsta“ knygos vaikams, pasakos, iš kur atkeliauja jų herojai.

Rašytojas pristatė savo sukurtų dokumentinių filmų rinkinį apie žymius Lietuvos žmones. Šį vertingą leidinį rašytojas padovanojo ir mūsų mokyklai. Vytautas V. Landsbergis taip pat pristatė naujai kuriamą filmą apie stiprios valios ir labai šviesios sielos marijampolietę mergaitę Vainetą. Tai – jautri, skaudi ir pamokanti istorija. Juk dažnai, būdami sveiki sveikutėliai, drįstame keikti gyvenimą. Popietės metu skambėjo ir linksmos, ir rimtos lietuvių liaudies dainos. Dainavo visi: ir mokiniai, ir mokytojai. Aktyviausiems mokiniams rašytojas dovanojo kompaktines plokšteles su savo palinkėjimais. Vėliau buvo galima įsigyti rašytojo knygų, pabendrauti su kūrėju.

Kitą dieną mokiniai dalijosi įspūdžiais, daugelis sakė, kad labiausiai patiko nuoširdus rašytojo bendravimas su mokiniais. Visus sujaudino pasakojimas apie neįgalią mergaitę, istorija apie vaikų poetą Kostą Kubilinską ir partizanus, ir žinoma, dainavimas. Įspūdžius ir emocijas mokiniai parsinešė namo, todėl tą vakarą sunkiai sekėsi atlikti namų darbus.

Mintys buvo kitur...

 

RP

 

© 2012. Visos teisės saugomos. Mažojo Princo fondas