Kalėdines istorijas skaitė užsienio šalių ambasadoriaiŠeštadienį Vilniaus rotušėje šurmuliavusioje Tarptautinėje Kalėdų labdaros mugėje buvo ne tik gausu spalvingų suvenyrų, dovanų, skanėstų, tačiau ir garsiai skambėjo įvairių šalių kalėdinės istorijos.

 

Savo gimtosiomis kalbomis jas skaitė užsienio šalių ambasadoriai. Švedijos Karalystės ambasadorė Cecilia Barbro Ruthström-Ruin skaitė pasaką, kuri skatina būti linksmais ir optimistiškais kiekvieną dieną,ne tik per Kalėdas.

Italijos Respublikos ambasadorius Renato Maria Ricci drauge su vaikais ieškojo prapuolusių Kalėdų senelio drabužių, o Austrijos Respublikos ambasadorius dr. Helmut Koller ir Jungtinės Karalystės ambasadorius David John Hunt perskaitė eiliuotas Kalėdines istorijas.

Čekijos Respublikos ambasadorius Radek Pech skaitė garsaus čekų režisieriaus Jano Sverako knygos “Kukis grįžta”, kuri neseniai išleista ir lietuvių kalba, ištrauką.


Kanados ambasados biuro Vilniuje vadovas Kevin Hamilton net atsigabeno ledo ritulio lazdą, nes jo pasaka buvo tiesiogiai susijusi su sportu.

 

 

Ši išskirtinė programa buvo inicijuota “Mažojo princo fondo”, raginančio suaugusiuosius kasdien skaityti vaikams balsu. Šio fondo atstovė televizijos laidų vedėja, etnolomuzikologė Loreta Sungailienė neabejoja, kad kiekvienas žmogus geriausiai savo mintis ir jausmus išsako gimtąja kalba, tačiau paklausyti kaip skamba kitų tautų kalbos labai įdomu ir naudinga. “Pernai šios mugės programoje taip pat dalyvavo užsienio ambasadų atstovai, tačiau jie mėgino skaityti mums lietuviškai,– pasakojo L.Sungailienė,– šįkart norėjome, kad ir maži, ir dideli mugės lankytojai pasidžiaugtų kitų šalių kalbų grožiu.”

 

Lietuviškos pasakėlės keliavo “Pasakų traukinyje” drauge su Loretos Sungailienės skaitomomis istorijomis, kompozitoriaus Vaido Lengvino atliekamomis dainelėmis. Triušiukų stotelėje buvo pristatyta žurnalistės Juventos Mudėnienės knyga “Triušiukų abėcėlė”. Pasak autorės, knygelėje pasivadinusios savo vaikystės vardu – Titė Miku, trumpi ir smagūs eilėraštukai tiesiog patys prašosi būti skaitomi garsiai, vaikai juos įsimena. Salėje mažieji mielai įsijungė į žaidimą žodeliais, judesiais, garsais. Jie ne tik susidraugavo su “Triušiukų abėcėlės” personažais, bet ir patys ėmė vaidinti. “Tai ne paprastas skaitymas, tai smagus vaikų ir suaugusiųjų žaidimas.

 

Reikia tuo mėgautis”– teigia Juventa Mudėnienė. Kiekvienam vaikui reikia daug meilės,– sako Loreta Sungailienė,– buvimas drauge, skaitymas balsu vaiko malonumui yra puikus būdas ją atskleisti. Jau antri metai mūsų šalyje įgyvendinama iniciatyva “Visa Lietuva skaito vaikams”. Manau, kad Kalėdos – geriausias metas prie šviečiančios eglutės pavakaroti drauge ir paskaityti. Galbūt tai taps įsimintiniausia Kalėdine dovana…”

 

Pauliaus Mudėno nuotraukose – akimirkos iš renginių “Pasakų traukinys” ir “Pasakas skaito ambasadoriai”, vykusių 10-oje Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės Vaikų kampelyje 2012 m. gruodžio 1 d. Vilniaus miesto Rotušėje.

 

RP

 

© 2012. Visos teisės saugomos. Mažojo Princo fondas