Buivydiškių pradinės mokyklos antrokai dalyvavo „Knygų Kalėdų“ renginyje

 

 

Prezidentūros kvietimu, Vilniaus r. Buivydiškių pradinė mokykla, lapkričio 29 d. Prezidentūros Baltojoje salėje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuojamoje nacionalinėje akcijoje „Knygų Kalėdos“ ir įžiebė pirmąją Kalėdų eglę Lietuvoje.

 

Visą dieną Prezidentūros kolonų salėje Vilniaus r. Buivydiškių pradinės mokyklos antrų klasių

mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Tu gali sukurti knygą“. Čia drauge su Prezidente Dalia Grybauskaite, dailininkais Sigute Chlebinskaite, Sigute Barniškyte ir Mariumi Jonučiu, lėlininku Rimu Driežu, iliustratore Deimante Rybakoviene, knygų vaikams rašytoju Kęstučiu Kasparavičiumi, keliautoju Vladu Vitkausku ir dainininke Jurga Šeduikyte kūrė judančių vaizdų ritininę knygą pagal Justino Marcinkevičiaus eilėraštį „Žiema". Prezidentė žarstė vaikams komplimentus, pagyrimus, vertino jų pastangas ir atliktą darbą. Vilniaus r. Buivydiškių pradinės mokyklos mokiniai, dainininkės Jurgos Šeduikytės įkvėpti, sukūrė naują pasaką ir renginio metu ją pristatė visiems svečiams. „Knyga yra pats geriausias pasaulio ir žmonių pažinimo šaltinis. Ji mus moko svarbiausių dalykų – tiesos, draugystės ir ištikimybės. Todėl šiemet, rinkdamiesi kalėdines dovanas, nepamirškime knygos. Linkiu, kad knyga jus lydėtų visą gyvenimą" – sveikindama susirinkusius vaikus, sakė Prezidentė.

„Knygų Kalėdų“ šventė prasidėjo Prezidentės ir Gustavo vedamu mažųjų kodėlčių protų mūšiu. Mūsų mokyklos antrokai aštrino protus atsakinėdami į mylimo laidų vedėjo klausimus apie Lietuvos istoriją. Mokiniai nusčiuvo, klausydamiesi dukart olimpinių žaidynių čempiono Virgilijaus Aleknos pasakojimų apie savo sportinius pasiekimus. Sportininkas pabrėžė, kad be knygų jis niekada nebūtų pasiekęs tiek pergalių. „Įdomiausia renginyje buvo, kai čempionas Virgilijus Alekna pasakojo, jog į kiekvienas varžybas vežasi knygą“, – dalinosi viena iš antrokių. Mokiniai turėjo neįkainojamą galimybę apžiūrėti garsiausio Lietuvos disko metiko medalius ir diską. Salėje pasirodžius sportiniu kostiumu apsirengusiam alpinistui, nuvilnijo pradinukų aikčiojimų banga. Netrukus visi atpažinome garsųjį Lietuvos alpinistą Vladą Vitkauską, kuris supažindino su jį įkvepiančia literatūra. Mokiniams svečias parodė ir aukščiausiose pasaulio viršukalnėse iškeltą mūsų šalies trispalvę.

 

Kūrybinėse dirbtuvėse Buivydiškių pradinės mokyklos mokiniams talkininkavęs knygų rašytojas ir iliustratorius Kęstutis Kasparavičius pasakojo kaip gimsta pasaka ir padovanojo vieną mėgstamiausių kūrinių „Skrendančios knygos“.

Garsių ovacijų sulaukė muzikos grupė „Liūdni Slibinai". Mokiniai dar ilgai niūniavo dainos „Apie sriubą“ priedainį. Inscenizuoto vaidinimo metu šventės dalyviams teko galimybė tapyti ant baltai apsirengusio vaikino, vaizduojančio apdulkėjusią knygą. Dainininkė Jurga Šeduikytė su Vidu Bareikiu mokiniams padovanojo savo kūrybos dainas. Eglutės įžiebimo šventę vainikavo dovanų lietus – knygos dalyviams ir mokyklų bibliotekoms. Laimingi, kupini įspūdžių, į mokyklą grįžome ne transporto priemonėmis, o ant sparnų! Dovanota Kęstučio Kasparavičiaus knyga „Sapnų pasaka“ visą gyvenimą primins, kaip Vilniaus r. Buivydiškių pradinės mokyklos antros klasės mokiniai drauge su Prezidente Dalia Grybauskaite kūrė knygą ir taip pasitiko Žiemą.

 

Jūratė Masiulienė

Pradinių klasių ir anglų kalbos mokytoja

 

[1] Judančių vaizdų ritininė knyga arba Myriorama Europoje išpopuliarėjo XIX amžiuje. Ji buvo naudojama pasakojimams iliustruoti, lėliniams vaidinimams, edukacijai ir laikoma kino pirmtake.

 

RP

 

© 2012. Visos teisės saugomos. Mažojo Princo fondas