Mugės dalyvius šildė arbata, muzika ir Prezidentės žodžiai

 


Gruodžio 9 d., sekmadienį, Prezidentūros vidiniame kieme vyko nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių labdaros projektų mugė ir koncertas.

 

 

Trečius metus rengiamoje mugėje dalyvavo 40 nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių iš visos Lietuvos. Renginyje savo veiklą ir projektą „Į vaikų globos namus – su knyga!“ pristatė „Mažojo Princo fondo“ iniciatyva „Visa Lietuva skaito vaikams“.

Mugės dalyvius ir svečius pasveikino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji dėkojo visus metus gerumu besidalijančioms organizacijoms ir pakvietė visus dalintis gražiu Kalėdų laukimolaikotarpiu. „Pabandykime sukurti mažus ar didelius stebuklus visiems, kam jų reikia“, - sakė šalies vadovė.

Mugėje lankytojai galėjo įsigyti rankų darbo kalėdinių dovanų, suvenyrų ir vaišintis meduoliais, puodeliu arbatos ar karštos sriubos. Besidomintieji galėjo gauti išsamios informacijos apie nevyriausybinių organizacijų tikslus, savanorystės veiklą, galimybę paremti ar prisidėti prie jų veiklos. Gautas lėšas organizacijos skirs iš anksto pasirinktiems projektams ir veikloms įgyvendinti. „Mažojo Princo fondo – Visa Lietuva skaito vaikams“ surinktos aukos bus skirtos įsigyti knygoms, kurios 2013 m. balandžio 2 d. Tarptautinės vaikų knygos šventės proga bus dovanojamos Lietuvos vaikų globos namams.

 

Mugės lankytojams koncertavo Vilniaus miesto bendruomenių ansambliai „Vaivorykštė“ ir „Versmė“, Vilniaus neįgaliųjų dienos centro meno kolektyvas „Mobilūs angelai“. Folkloro ir laisvosios muzikos grupė „ByTikZyz“ griežė tradicinius šokius, kuriems neatsispyrė daugelis mugės dalyvių ir lankytojų. Iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ ambasadorė Loreta Sungailienė pristatė skaitymo balsu vaikams iniciatyvą, paskaitė eilėraščių apie žiemą ir kalėdinę pasaką „Linksmų Kalėdų, Juodi“.

 

Renginį užbaigė gyvo garso koncertas, kuriame savo pasirodymus surengė „Biplan", Jurgis ir Erika Didžiuliai, Česlovas Gabalis ir grupė „Pelenai", Sasha Song, Markas Palubenka, Monika Linkytė ir kiti.

„Mažojo Princo fondas – Visa Lietuva skaito vaikams“ nuoširdžiai dėkoja visiems mugės lankytojams, paaukojusiems fondo projektui ir palaikiusiems skaitymo balsu vaikams iniciatyvą.

 

Dž. G. Barysaitės ir L. Bačkienės nuotraukose - Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių labdaros projektų mugės akimirkos.

 

RP

 

© 2012. Visos teisės saugomos. Mažojo Princo fondas