Riešės gimnazijos bibliotekos duris atvėrus

 

Pasakoja Eglė Karakajienė (Riešės gimnazijos biblioteka)

 

 

 

Riešės gimnazijos biblioteka – tai dar vienas mažas židinėlis, rusenantis meile knygai. Projektas „Visa Lietuva skaito vaikams“ mus, bibliotekos darbuotojas, paskatino dar labiau pasinerti į knygų pasaulį ir tą džiaugsmą perduoti mūsų mažiesiems skaitytojams.

 

„Bibliotekos duris atvėrus“ – tai vienas iš Riešės gimnazijos bibliotekos projektų, kuris vyksta nuo 2012 metų rugsėjo ir tęsis iki pat mokslo metų pabaigos. Kiekvieną penktadienį, pagal šį projektą, vyksta renginiai-pamokėlės 1-4 klasių moksleiviams. Kiekviena pamokėlė turi savo temą ir numatytą veiklą: propaguojamas skaitymas balsu, klausomasi su tema susijusių muzikos kūrinių, naudojant praktines užduotis, žaidimus, viktorinas lavinamos vaikų kūrybines galios, rengiamos vaikų meninių darbų parodos, stendai, demonstruojama vaizdinė, pažintinė medžiaga siekiant plėsti vaikų akiratį.

 

Mūsų tikslas – ugdyti vaikų meilę skaitymui, domėjimuisi knygomis. Taip pat tobulinti jų informacinius bei komunikacinius gebėjimus. Bibliotekoje nuolat atnaujinamas fondas, tad vaikai gali džiaugtis vis naujomis knygelėmis. Nemažai knygelių mūsų bibliotekai padovanoja Almos Adamkienės fondas, kuriam esame labai dėkingos. Taip pat nemažai knygelių mums padovanoja ir Riešės gimnazijos mokinių tėveliai.

 

Mažieji mūsų skaitytojai yra labai aktyvūs. Mes džiaugiamės, jog projektas „Visa Lietuva skaito vaikams“ paskatino vaikus įsitraukti į knygų skaitymą, o mus – kartu su vaikais pasinerti į mokslo, žinių, stebuklų, nuotykių, fantastikos pasaulius, patirti didelį džiaugsmą skaitant knygeles vaikams.

 

Vaikai ne tik skaito arba klausosi ištraukos iš knygos, tačiau ir kalba apie išklausytą tekstą, diskutuoja įvairiomis temomis. Pokalbis skatina vaikus ieškoti knygose, tekstuose gilesnės prasmės, suprasti, kokias vertybes autorius norėjo perteikti skaitytojui. Anot E. M. Prevo, „atsitiktinai perskaityta gera knyga gali visam laikui pakeisti žmogaus likimą“. Mes tikime, jog kiekvienas mūsų susitikimas paliečia vaikų širdis, praturtina juos dvasiškai, skatina moksleivių žingeidumą bei meilę knygoms.

 

RP

 

© 2012. Visos teisės saugomos. Mažojo Princo fondas