Telšių „Ateities“ pagrindinė mokykla skaito garsiai

 

Įspūdžiais dalijasi pradinių klasių mokytoja Z. Liutkutė ir lietuvių kalbos mokytoja I. S. Naglienė.

 

 

Telšių „Ateities“ pagrindinės mokyklos bendruomenė atsiliepė į iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ raginimą kasdien skaityti moksleiviams ir tapo programos „Skaitančios mokyklos“ dalyve.

 

Mūsų mokykla skaito garsiai! Pradėjome skaityti antrokams. 2 a klasės mokinių ir mokytojos metodininkės Zitos Liutkutės pasiūlymu suaugusieji vaikams raiškiai skaitė Christe Nöstlinger knygą „Ateina šuo“. Tai istorijos apie bičiulystę, šalia esančių aplinkinių dėmesį bei pagalbą. Šias istorijas garsiai vaikams klasėje skaitė mokyklos direktorė Virginija Stanienė, mokytojai, mokinių tėveliai, bendruomenės nariai – visi, kurie palaikė skaitymo balsu idėją ir norėjo paskaityti vaikams. Kaskart, kai klasėje buvo skaitoma, jautėme, jog raiškiai tariamas žodis eina iš širdies į klausiančiojo širdį. Ne vienas pastebėjo, kad tuomet vyksta kažkas ypatingo: jau ašara beveik pasirodys, juoko ir džiaugsmo bangelės sujuda... Kiekvienam skaitančiajam vaikai nepagailėjo plojimų ir padėkojimų. Patirtos emocijos padėjo lengviau ir geriau suprasti knygoje „užmigdytas“ paslaptis.

 

Skaitymai balsu tęsiami. Antrokai yra aktyvūs klausytojai ir maloniai priima kiekvieną skaitytoją. Į programą „Skaitančios mokyklos“ įsijungusios klasės pavyzdžiu netrukus pasekė ir kitos mokyklos klasės. Vaikai džiaugiasi įspūdinga ir malonia kelione po skaitymo šalį. Visiems – ir klausytojams, ir skaitovams – belieka palinkėti gerų įspūdžių.

 

RP

 

© 2012. Visos teisės saugomos. Mažojo Princo fondas