Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija: knyga – padovanotas džiaugsmas

 

Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija: knyga – padovanotas džiaugsmas Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijoje suorganizuota Knygos pamoka.

 

 

Tai akcijos „Knygų Kalėdos 2012“, kurios iniciatorė Prezidentė Dalia Grybauskaitė, baigiamasis renginys. Į progimnazijos aktų salę sausio 10 dieną rinkosi mokiniai, mokytojai, sulaukta nemažai svečių.

 


Renginį daina pradėjo muzikos mokytoja Jurga Sagadinaitė. 6b klasės mokinė Liepa Dainytė padeklamavo Juozo Erlicko eilėraštį „Tragedija palėpėje“, o jos klasės draugės pasidalijo mintimis apie skaitymą, kalbėjo, kas joms yra knyga. Mokyklos bibliotekos vedėja Virginija Skrupskelienė papasakojo Kalėdų laikotarpiu vykusią akciją, pasidžiaugė, kad mokiniai, jų tėveliai, krikštatėviai ir mokytojai noriai įsitraukė į labdaringą veiklą – padovanojo įdomių ir vertingų knygų. Progimnazijos biblioteka iki šios dienos gavo 153 knygas. Daugiausia knygų padovanojo 5 c klasės mokiniai (auklėtoja Andželika Vitkūnienė). Jų ryšuliukus mokinai pristatė scenoje. Dovanotas knygas, kurios puikavosi čia pat, salėje, įrengtoje parodoje pristatė lietuvių kalbos mokytoja Aušra Pupeikienė, aptardama autorius, knygų turinį, skatindama griebti ir skaityti. Salėje švietė ir lietuvių kalbos mokytojos Vilmos Valainienės ir jos 6 b klasės mokinių „išaugintas“ Knygų medis.

 

Progimnazijos direktorė Aldona Navickienė prisiminė savo skaitymo patirtį ir kvietė svečius papasakoti apie knygas ir skaitymą. Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Stasė Goštautienė ne tik padovanojo knygų, bet ir surengė mini viktoriną, o geriausiai atsakiusius į klausimus mokinius apdovanojo spalvingomis knygomis. Zarasų bažnyčios dekanas Remigijus Kavaliauskas ir kunigas vikaras Regimantas Tubelis atėjo nešini dideliu krepšiu, kuris buvo pilnas įdomios ir vertingos religinės ir kitokios literatūros. Svečiai dalijosi mintimis apie knygos vertę.

 

Zarasų rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistė Vida Markevičienė, Zarasų viešosios bibliotekos direktorė Danutė Karlienė ir Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė Liuda Vaitavičienė taip pat kalbėjo apie knygos reikšmę augančio žmogaus gyvenime ir padovanojo knygų.

 

Pamoka su knyga nepastebimai greitai praėjo palikdama malonius įspūdžius, gerą dovanojimo jausmą. Belieka tik mokytis, mąstyti, pažinti pasaulį, kurti ir džiaugtis su knyga. Įspūdžiais dalijosi lietuvių kalbos mokytojas Vasilijus Trusovas, nuotraukos – iš Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos archyvo.

 

RP

 

© 2012. Visos teisės saugomos. Mažojo Princo fondas