Vaidotų „Margaspalvis aitvarėlis“: „Ir knyga mane augina“

 

Vilniaus rajono Vaidotų darželis-mokykla „Margaspalvis aitvarėlis“ nuo rudens vykdo projektą „Visa Lietuva skaito vaikams“.

 

 

 

Jau per pirmuosius tėvų susirinkimus visa bendruomenė buvo informuota apie skaitymo naudą augančiam vaikui. Tėveliams buvo išdalinti lankstinukai informuojantys, kokią naudą teikia skaitymas vaikams jų ugdymui bei tobulėjimui. Visos darželio grupės pasinėrė į projekto vykdymą.

 

„Lakštutės“ grupės vaikai pasikvietė į svečius vaikų rašytoją Vytautą Račicką. Priešmokyklinukai ruošėsi vaidinti ir įkūnijo apsakymo „Vaikai ir mokykla“ personažus. Mažesnieji pritarė dainuodami dainelę „Rudenėlis“. Vaikai piešė, rašė rašytojui laiškus. Sutikus grupėje vaikų rašytoją Vytautą Račicką, išties mielą, nuoširdų ir paprastą žmogų, vaikų žingeidumas pasitvirtino su kaupu. Rašytojas papasakojo, nuo kada pradėjo rašyti, kaip sukūrė pirmąjį eilėraštį. Sužinojome, kad parašė ir išleido 27 knygas vaikams ir paaugliams (jas, mūsų manymu, būtų pravartu paskaityti ir tėvams, kad labiau suprastų paauglių išgyvenimus). Autorius vaikams perskaitė noveles apie suolo draugus Mikę ir Juozapėlį, kuriems visada kažkas nutinka. Paskaitė Lukošiuko istoriją, kaip jis nenorėjo eiti mokyklą. O kai patiems vaikams reikėjo nusipirkti autoriaus knygas, čia pat surengtoje „Knygų mugėje“, vaikai bematant „užaugo“: rinkosi knygas , už jas mokėjo, o autorius jas dedikavo pirkėjams. Vaikai, kurie jau buvo klausę šio rašytojo apsakymų įsigijo net po kelias knygas. Visa diena prabėgo vartant ir džiaugiantis knygomis, o vakaras – jas rodant tėveliams. Renginys „Ir knyga mane augina“ atnešė į grupę daug teigiamų emocijų, o svarbiausia – vaikai galės didžiuotis, kad susipažino ir bendravo su vaikų rašytoju, turės jo dedikuotą knygą.

Lenkų jaunesniojo amžiaus vaikų grupėje „Krasnoludki“, vaikai dalyvavo loterijoje, kurios prizas buvo knygutė „Rzepka“. Laimėjęs šią knygelę loterijoje vaikas parsinešdavo ją namo ir kartu tu šeima perskaitydavo, aptardavo, o grįžęs į darželį papasakodavo, kaip smagiai praleido laiką kartu su savo šeima. Po to knygelė vėl būdavo gražinama į loterijos „prizų fondą“. Taip knygelė keliaudavo po kiekvieno vaiko namus ir dėl to pačių vaikų buvo praminta „Pasakėle keliautoja“. Ši loterija sulaukė didelio vaikų susidomėjimo. Be to, tėveliai buvo raginami pirkti naujas knygeles ir taip papildyti vaikų namų bibliotekėles.

 

Į „Pajacykų“ grupę visą mėnesį skaityti rinkosi tėveliai. Jie atsinešė knygų, kurios patiko jų vaikams ir dalijosi džiaugsmu ir buvimu kartu su visa grupe. Smagu, kai tėtis ar mama suranda laiko ne tik savo vaikui, bet visai grupei. Kartu skaitomos knygos tampa dar įdomesnės, atrandama daug naujų įvykių, personažų paveikslų, jas po to aptariant. Vaikai dar ruošiasi apsilankyti bibliotekoje, susipažinti su šia įdomia knygų karalyste.

 

Taip mūsų darželio vaikai auga kartu su knygomis. Prieš miegą girdėdami įvairias auklėtojų skaitomas pasakas, o namuose skaitydami tėvai stiprina šeimos ryšius, tenkina būtiniausius vaikų psichologinius poreikius, lavina kalbos ir socialinius įgūdžius, skatindami fantazijos ir intelekto vystymąsi.

 

Įspūdžiais dalijasi priešmokyklinio ugdymo pedagogė Dalia Versekėnienė.

 

RP

 

© 2012. Visos teisės saugomos. Mažojo Princo fondas