Šiaulių Ragainės progimnazija programoje „Skaitanti mokykla“.

 

Pasakoja Šiaulių Ragainės progimnazijos bibliotekininkė Sandra Vileikienė.  Šiaulių Ragainės progimnazija dalyvauja edukacinėje programoje „Skaitanti mokykla“.

 

Vyksta įvairios veiklos: mokiniai skaito knygutes mažesniems draugams, garsiai skaitomos kūrinių ištraukos pamokų pradžioje.

 

Mokiniams ir mokytojoms kilo idėja aplankyti lopšelių-darželių, su kuriais pasirašytos bendradarbiavimo sutartys, paruošiamųjų grupių auklėtinius ir jiems paskaityti kalėdinių pasakų. Buvo aplankyti 7 Šiaulių miesto lopšeliai-daželiai: „Trys nykštukai“, „Gluosnis“, „Kregždutė“, „Berželis“, „Coliukė“, „Pasaka“, „Varpelis“. Vaikai skaitė pasakas: „Mergaitė su degtukais“, „Ledinukas“, „Senis besmegenis“ ir kt.

 

Pertraukėlių metu progimnazijos ugdytiniai pakvietė mažesniuosius pažaisti žaidimų. Darželinukai noriai įsijungė – suklusę klausėsi skaitinių, sktyviai žaidė ir bendravo su vyreniais vaikais. Išeidami mokiniai padovanojo vaikams po pačių pagamintą kalėdinį žaisliuką.

Pradinių klasių mokiniai lankėsi Šiaulių miesto P. Višinskio bibliotekoje: apžiūrėjo vaikų literatūros skyrių, buvo supažindinti su skaitytojo taisyklėmis. Po pokalbio su bibliotekininkėmis vaikų laukė staigmena: į kabinetą įėjo du niūfaundlendų veislės šunys – Pūga ir Plutas.

 

Šunų šeimininkės papasakojo apie šios veislės šunų ypatumus. Mokiniai sužinojo, kad Pūgai ir Plutui labai patinka klausytis, kaip vaikai skaito knygeles. Tad mokiniai pasiskirstė į grupes ir skaitė knygeles šuneliams. Po to vyko viktorina „Iš Pūgos ir Pluto gyvenimo“. Vaikai prisiekė šuniukams, kad draugaus su knyga ir dar kartą ateis jų aplankyti.

 

RP

 

© 2012. Visos teisės saugomos. Mažojo Princo fondas