Panevėžio pedagogės skaitė Martyno Vainilaičio kūrybą

 

Visa Lietuva sausio 26 d. minėjo poeto, rašytojo, vertėjo Martyno Vainilaičio 80-ąsias gimimo metines.

 

 

 

 

Panevėžio lopšelio-darželio „Vaikystė” specialioji priešmokyklinė „Ežiukų” ir priešmokyklinė „Lašiukų” grupės (pedagogės Janina Globienė ir Roma Padolskienė) organizavo renginį „Ežio dvaras”. Vaikai noriai klausėsi pedagogių garsiai skaitomų M. Vainilaičio kūrinių, kurie pilni ir lyriškų, ir su humoru perteiktų vaizdų.

 

„Lašiukų” grupės vaikai su auklėtoja pasekė M. Vainilaičio pasaką „Ežio namas”. Vaikai susidomėję stebėjo stalo figūrėlių inscenizaciją. M. Vainilaičio kūriniuose kalba medis, žvėrelis, žolė, jo aiški, skambi poezija prieinama kiekvienam vaikui. Priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai noriai ją deklamavo. Vėliau darželinukai patys inscenizavo pasakėlę „Ežio namas”. Bendras darbas atstatant „sudegintą” ežio namą sujungė įvairaus amžiaus ir galių vaikus nematomais bendrystės saitais.

 

„Ežiukų” grupėje buvo surengta M. Vainilaičio knygų paroda. Kiekvienas lankytojas galėjo pasiklausyti pasakojimo apie poetą, pavartyti jo knygelių, taip pat buvo apdovanotas knygų skirtuku su volungėle, kad jie, lyg M. Vainilaičio volungėlės, ir toliau neštų šiltą, skambų poezijos žodį kitiems.

 

RP

 

© 2012. Visos teisės saugomos. Mažojo Princo fondas