Mažojo Princo skaitymai balsu Vilniaus knygų mugėje 2013

 

Vasario 21-24 dienomis „Mažojo Princo fondas – Visa Lietuva skaito vaikams“ dalyvavo Vilniaus knygų mugėje 2013.

 

 

 

Spalvingai ir išradingai papuoštame stende pristatė skaitymo balsu vaikams iniciatyvą, bendravo su mugės lankytojais, pasakojo apie kasdienio skaitymo balsu vaikams naudą, vaikučiams dovanojo smagų bendravimą su knygutėmis ir jų personažais. Dailininkė Edita Kondrat piešė ant veido ir padėjo vaikučiams tapti drugeliais, pelytėmis, voriukais, mokė vaikus lankstyti mylimus augintinius – šuniukus, katytes.

 

Visus meninius užsiėmimus lydėjo balsu skaitomos istorijos, eilėraštukai, poemėlės vaikams, kurias skaitė ir pati Edita, ir iniciatyvos ambasadorė Loreta Sungailienė, ir stendą aplankę vaikučių tėveliai. Sekmadienį gražiausiomis spalvomis sužydėjo gėlės, kurias sukūrė vaikai ir tėveliai, ant žiedlapių užrašę savo mylimiausių knygelių pavadinimus.

 

Šeimos dieną iniciatyva mugės lankytojus pradžiugino renginiu „Visa Lietuva skaito vaikams – Pasakų traukinys“. Jo metu skambėjo smagios Vaido Lengvino dainelės vaikams ir balsu skaitomos ištraukos iš knygų vaikams. Aktorė Dalia Michelevičiūtė dovanojo ispanų autoriaus Chimeneso Chuano Ramono knygos “Plateras ir aš” ištrauką - skaidraus poetinio ilgesio ir meilės miniatiūrą.

 

 

 

Žurnalistė Juventa Mudėnienė pakvietė vaikus pažaisti ir pavaidinti – klausydami pačios autorės deklamuojamų „Triušiukų abėcėlės“ eilėraštukų vaikai žaismingai vaizdavo įvairius „Triušiukų miestelio“ personažus ir jų nuotykius. L. Sungailienė patikrino vaikų ir tėvelių žinias apie vaikų literatūros autorius ir jų kūrinius. Teisingai atsakę į klausimus buvo apdovanoti meniškais Etnodesign „Medinučių rūtusėlių“ skirtukais. Renginio pabaigoje diktorė Laimutė Kybartienė priminė, jog lygiai prieš 70 metų buvo pirmąkart išleista prancūzų rašytojo Antuano de Sent - Egziuperi knyga „Mažasis Princas“, paskaitė ištrauką apie berniuko ir lapės draugystę. Skaitovė klausytojams palinkėjo prisijaukinti knygą ir jos pagalba rasti kelią į vaiko širdį.

 

 

„Mažojo Princo fondas“ nuoširdžiai dėkoja visiems knygų mugės lankytojams, kurie domėjosi iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ veikla, skaitymo balsu vaikams nauda, privalumais, nuoširdžiu žodžiu išreiškė palaikymą, dalijosi savo patirtimi. Ypač džiugu buvo bendrauti su darbščiais ir kūrybingais iniciatyvos edukacinių programų „Skaitančios mokyklos“, „Skaitantys vaikų darželiai“ lyderiais, koordinatoriais. Jų pasakojimai, kupini nepamirštamų įspūdžių ir pojūčių, kuriuos patiria kasdien skaitydami vaikams balsu, iniciatyvos sumanytojus ne tik jaudina, džiugina, bet ir įkvepia dar aktyviau skleisti vaiko gerovei svarbias idėjas.

 

RP

 

© 2012. Visos teisės saugomos. Mažojo Princo fondas