Vaikų gynimo diena - „Visa Lietuva skaito vaikams-Trijų kartų istorija"

 

„Mažojo Princo fondas-Visa Lietuva skaito vaikams“ ir Valstybės vaiko teisių apsaugos tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos birželio 1 d. kvietė paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną kartu su mylimiausiais pasakų personažais.

 

 

Vilniaus miesto senamiestyje ir Vilniaus mokytojų namų kiemelyje vyko spalvinga projekto „Visa Lietuva skaito vaikams-Trijų kartų istorija: pasakoti, dalytis, mokytis“ šventė. Pasakų personažų parade pasipuošę pačių pasigamintomis kaukėmis dalyvavo ir šventiniame koncerte „Sekam pasaką kartu“ savo pasirinktas pasakas vaidino Vilniaus „Žolyno“, Kauno savivaldybės ir „Atžalyno“, Panevėžio rajono, Plungės, Kybartų ir vaikų globos namų bei VšĮ „Vaikų ir paauglių socialinis centras“ auklėtiniai. Parade buvo galima sutikti apie 150 įvairių vaikų pamėgtų pasakų herojų.

 

Netradicinė eisena pagrindinėmis Vilniaus senamiesčio gatvėmis patraukė žmonių, ypač jaunų šeimų, dėmesį ir sukvietė žiūrovus į Vilniaus mokytojų namų kiemelį. Čia parado dalyviai demonstravo savo išmonę ir talentus vaidindami pasakas, dainuodami. Vieni pasirodymui rinkosi smagias, lengvai atpažįstamas eiliuotas pasakas, kiti – pamokančias istorijas ar net pjesių ištraukas. Parado dalyvius savo šokiais ir dainomis linksmino šiuolaikinio šokio studija „Angel project“, A. Noviko džiazo mokyklos dainininkai ir grupė „Vyriokai“. Renginio vedantieji – senjorė Regina, iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ ambasadorė Loreta ir moksleivis Broniukas – ne tik žaismingai pristatė pasirodymus, tačiau dar ir perskaitė Vytės Nemunėlio „Meškiuką Rudnosiukią“. Studentė savanorė Vaida šventės dalyviams deklamavo vaikiškų eilėraščių ir skaitė K. Kasparavičiaus „Trumpas istorijas“. Koncerto pabaigoje skambant bendrai dainai visiems vaikams buvo dalijamas didelis šventinis tortas.

 

Visi kartu, visi drauge

Ne vieną vakarą, ne vieną dieną,

Dalijomės džiaugsmu, skausmu

Ne vieną vasarą, ne vieną dieną...

 

Šiuos dainos žodžius darniai traukė trys kartos, kurias jungė noras bendrauti, ugdyti, dalytis, kartu skaityti ir mėgautis skaitymu. Senjorai, suaugusieji vaikų bičiuliai, globėjai ir pasakų personažų kaukėmis pasipuošę vaikai Tarptautinę vaikų gynimo dieną susitiko baigiamajame projekto „Visa Lietuva skaito vaikams-Trijų kartų viena istorija: pasakoti, dalytis, mokytis“, kurį parėmė LR kultūros ministerija ir LRT televizija, renginyje.

 

Gegužės 27-30 dienomis, Tarptautinę skaitymo balsu vaikams savaitę, Trijų kartų susitikimai vyko Panevėžio rajono, Plungės, Elektrėnų ir Kybartų vaikų globos namuose. Jų metu Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto senjorės vaikams ir paaugliams pasakojo apie sveiką gyvenseną, aktyvų gyvenimo būdą, turizmą ir keliones, kultūrą ir tautodailę. Lietuvos gamtos mokslų olimpiadų asociacijos projekto „Ne imti, bet duoti“ savanorės vaikams skaitė nuotaikingas pasakas ir eilėraščius. „Mažojo Princo fondo“ iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ ambasadorė Loreta Sungailienė priminė vaikų globos namų auklėtiniams ir ten dirbantiems suaugusiems apie skaitymo balsu naudą ir privalumus, taip pat mokė vaikus tradicinių dainų, ratelių bei žaidimų.

 

Loretos Sungailienės nuotraukose – akimirkos iš Trijų kartų susitikimų vaikų globos namuose;

Ramintos Kriščiūnaitės nuotraukose – Pasakų personažų parado ir šventinio koncerto nuotaikos.

 

 

Apie Trijų kartų susitikimus ir Pasakų personažų paradą rašė:

Alfa.lt

Alfa.lt

15min

Penki Kontinentai

mamyciuklubas.lt

tavovaikas.lt

ikimokyklinis.lt

 

 

RP

 

© 2012. Visos teisės saugomos. Mažojo Princo fondas