Tarptautinė raštingumo diena Gilvyčių mokykloje Šiaulių r.

Tarptautinė raštingumo diena Gilvyčių mokykloje Šiaulių r.

Į projektinę veiklą įsitraukė ir pradinukai, ir vyresnieji mokiniai.

 

Pasidabinę baltomis skepetaitėmis, melsvomis palaidinėmis ankstų rytą į pirmąją pamoką rinkosi visi: ir maži, ir dideli (2–3 klasės mokiniai, priešmokyklinės grupės mokiniai, mokytojos). Juk pamoka nepaprasta. Pamoka – taikos tema. Vaikai pasakojo, kaip jie supranta žodį ,,taika“. Aiškinosi, ką daryti, kad mokykloje būtų gera. Trečios klasės mokiniai dalijosi turimomis žiniomis apie padėtį Sirijoje ir visame pasaulyje, perskaitė Romos popiežiaus Pranciškaus kreipimąsi į viso pasaulio katalikų bendruomenę. Mokytoja Irena Toleikienė sekė pasaką apie amžinąją taiką. Lietuvių kalbos pamokoje mokėsi eilėraštukų, dailyraščiu rašė patarles apie taikingą gyvenimą, salę papuošė gražiausiais piešiniais. Palinkėję vieni kitiems taikiomis mintimis apjuosti Pasaulį, taip mažieji gilvytiškiai paminėjo Tarptautinę raštingumo dieną.

 

Pradinių klasių mokytoja Ingrida Strelkauskienė su 1 ir 4 klasės mokiniais naujus Mokslo ir žinių metus pradėjo švęsdami Tarptautinę raštingumo dieną. Mokytoja mokiniams vedė pokalbį apie knygas, pasakas, iš pasakų knygelių sudėliojo „Pasakų namelį“. Sutūpę aplink jį klausėsi mokytojos ir mokinių sekamų trumpų pasakėlių. Ketvirtokai noriai kūrė ir sekė pasakas pasirinkta tema. Pirmokai žiūrėjo nuotaikingą, linksmą, pamokantį animacinį filmuką „Grybukas – stogiukas“, atsakinėjo į pateiktus klausimus. Mokėsi mokytis – elgtis su knyga. Susidomėję ėmė į rankas pasakų knygeles, jas vartė, apžiūrinėjo ir skaitė. Mokytoja skatino mokinius nuolat tobulinti savo raštingumo įgūdžius.

 

5–6 klasių mokiniai pasakojo apie per vasaros atostogas perskaitytas knygas, jas iliustravo, surengė piešinių parodėlę. Šioje veikloje dalyvavo ir specialiųjų poreikių mokiniai. Pasak lietuvių kalbos mokytojos, spec. pedagogės Dianos Greviškienės, jiems lengviau savo mintis išreikšti piešiant.

 

Per anglų kalbos pamokas 8 klasės mokiniai skaitė pjesę „The New Assistant“ vaidmenimis. 10 klasės mokiniai, perskaitę anglų rašytojo O. Henry kūrinį „Two Presents“, jį analizavo ir iliustravo, rinko citatas apie raštingumą, knygas (anglų kalbos mokytoja Jūratė Banevičienė).

 

Per lietuvių kalbos pamokas septintokai aptarė, ką reiškia būti raštingam, susėdę ratu aštuntokai diskutavo, kuo raštingas žmogus pranašesnis už kitus. 9, 10 klasių mokiniai išklausė įrašą „Apie knygas“ (G. Morkūno romano „Vasara su Katšuniu“ ištrauką), rinko žinomų žmonių mintis apie knygas ir skaitymą, kūrė viešąsias kalbas pagal aforizmus knygų skaitymo tema (lietuvių kalbos mokytoja Rasa Mazaliauskaitė).

 

Visi projektinėje veikloje dalyvavę mokiniai pasidžiaugė, kad prasmingai prasidėjo nauji mokslo metai.

 

Šiaulių r. Gilvyčių mokyklos info

 

RP

 

© 2012. Visos teisės saugomos. Mažojo Princo fondas