2016 m. rugsėjo 8 d., 17.30 Vilniaus rotušėje įvyks lenkų paveikslėlių knygų parodos atidarymas

 

 

Paroda, dirbtuvės, pranešimai... lankosi Vilniuje.

2016 m. rugsėjo 8 d., 17.30

 

Ekspoziciją sudaro lenkų dailininkų knygos – tiek išleistos pastaraisiais metais, tiek tos, kurios skaitytojams jau yra nepasiekiamos, taip pat rinktinės iliustracijos.

 

Paroda yra Baltijos kultūros centro Gdanske tarptautinio projekto, inicijuoto Lenkijos Pamario kultūros animatorių, dalis o be parodos dar vyks iliustruotojų vedamos dirbtuvės (reikalinga registracija), bus skaitomi pranešimai apie lenkų paveikslėlių knygą, apimantys periodą nuo XX a. septintojo dešimtmečio iki šių dienų. Taip pat bus galima susipažinti su nepaprasta, gausiai iliustruota knygos formos publikacija, kurioje rasite lenkų knygų iliustracijos istorinę apžvalgą ir informacijos apie jos kūrėjus, be to, bus galima susitikti su šios publikacijos autorėmis – žinoma grafike Grażka Lange ir tekstų autore Anita Wincencjusz-Patyna.

 

2016 m. rugsėjo 8 d., pranešimai „Paveikslėlių knyga – tęstinumas ir pokyčiai“, Vilniaus rotušė, Raudonoji salė (organizatoriai užtikrina pranešimų vertimą į lietuvių kalbą)

14.00 – 17.00

Anita Wincencjusz-Patyna. „XX ir XXI a. lenkų paveikslėlių knygų kūrėjai.“

Grażka Lange. „Geriausių paveikslėlių knygų pristatymas ir analizė.“

Marianna Oklejak. „Apie darbą su iliustracija, vaikais ir tradicija.“

 

Lenkų knygų iliustracija garsėja savo turtingomis tradicijomis. Praeito amžiaus šeštajame, septintajame ir aštuntajame dešimtmečiais lenkų iliustratorių kūryba pasiekė nemažų laimėjimų, ji pasirodė tarptautinėje knygos grafikos arenoje, jų pasiekimai suformavo reiškinį, vadinamą „Lenkų iliustracijos mokykla“. Nuo šio amžiaus pradžios lenkų iliustruota knyga – taip pat ir paveikslėlių knyga – dinamiškai vystosi, kūrybiškai semiasi idėjų iš pasaulyje susiformavusių tradicijų, išradingais ir originaliais projektais formuoja naujus aukštus standartus. Autoriai daugelį metų gauna prestižinius apdovanojimus.

 

Paveikslėlių knyga – tai ne tik vaikams skirta knyga, kaip mano daugelis. Tai – fenomenas, kur kas didesnis nei tekstas ir iliustracija kartu sudėjus, tai unikali pasakojimo forma, turinti istorinį, kultūrinį ir visuomeninį kontekstą. Taip pat tai visos leidyklos, kurios per aukštą atlikimo kokybę ir teksto, bei vaizdo vienovę perteikia unikalią informaciją. Paroda „Look! Polish Picturebook!”, viešinti Vilniaus rotušėje, skirta visiems – tiek ekspertams, tiek įvairaus amžiaus žmonėms, mylintiems gražias knygas. Nuoširdžiai kviečiame apsilankyti, kiekvienas čia ras sau ką nors įdomaus.

 

Paroda jau aplankė Latviją, o spalio mėnesį keliaus į Estiją.

 

Lenkų paveikslėlių knygų pristatymo Vilniuje organizatoriai ir partneriai: Baltijos kultūros centras Gdanske, Vilniaus Rotušė, Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje, Lenkijos institutas Vilniuje, Radijo stoties „Znad Wilii“ Labdaros ir paramos fondas, Mažojo princo fondas – Visa Lietuva skaito vaikams, Lietuvos edukologijos universitetas- PROFESINIŲ KOMPETENCIJŲ TOBULINIMO INSTITUTAS.

 

Projektą remia Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerija. Taip pat projektas yra paremtas Lenkijos Respublikos užsienio reikalų ministerijos lėšomis ir PZU fondo lėšomis.

 

RP

 

© 2012. Visos teisės saugomos. Mažojo Princo fondas