Kvietimas į paskaitą „Iliustracijų knygų leidybos Prancūzijoje gyvybingumas ir turtingumas“

 

 

Nuoširdžiai kvečiame į Janine Kotwica (Prancūzija) paskaitą „Iliustracijų knygų leidybos Prancūzijoje gyvybingumas ir turtingumas“ Birželio 21 d., trečiadienį, 18 val. Prancūzų institute Lietuvoje.

 

 

 

Paveikslėlių knygos, skirtos tiek suaugusiems, tiek vaikams, jau tapo atskiru literatūros ir dailės žanru. Jis įsitvirtino ne iš karto, bet geriausi kūriniai jau laikomi klasika. Kai kurie tokių knygų iliustratoriai yra pelnę net pasaulinį pripažinimą. Su tekstu ar be jo, šiose knygose apstu įvairia technika atliktų piešinių, kupinų emocijų, humoro arba grafinės įtaigos, bei gvildenamos įvairiausios, kartais net aštrios, temos. Paskaitos metu bus kalbama apie įvairias XX a. –XXI a. išleistas paveikslėlių knygas, atspindinčias Prancūzijos knygų leidybos gyvybingumą ir turtingumą.

 

Janine Kotwica, baigusi šiuolaikinės literatūros studijas, iliustracijos ir grafikos menų specialistė, yra daugybės parodų, konferencijų ir su knygų leidyba susijusių mokymų Prancūzijoje ir užsienyje organizatorė. Pikardijoje ji įkūrė André François centrą (Centre régional de Ressources sur l’Album et l’Illustration), kuriame, bendradarbiaudama su LR kultūros atašė Prancūzijoje ir Lietuvos kultūros institutu, surengė dvi parodas: „Lituania“ ir „Stasys – šimtaveidis žmogus“. ww.janinekotwica.com.

 

Paskaita bus verčiama į lietuvių kalbą.

 

Registruojantis būtina užpildyti pateiktą anketą http://www.institutfrancais-lituanie.com/lietuva/kultura/poezija/vitalite-et-opulence-des-albums-de-france/

 

Organizatoriai : Mažojo princo fondas-Visa lietuva skaito vaikams, Lietuvos kultūros institutas, Prancūzų institutas Lietuvoje. Partneris - Vilniaus teatras „Lėlė“

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

 

RP

 

© 2012. Visos teisės saugomos. Mažojo Princo fondas