Ilgiausių metų, Ą ir Ę! / Sto lat, Ą i Ę!

Ar norite būti Ą, bet ne Ę? O gal verčiau Ę nei Ą? Jei norite sužinoti, aplankykite grafikos ir iliustracijų parodą Ilgiausių metų Ą ir Ę!|Sto lat Ą i Ę!

 

 

Tai visiškai neįprastas renginys vaikams ir jaunimui, skirtas Lietuvos ir Lenkijos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečio šventei. Čia Jūsų laukia daugybė žinių bei įdomių netikėtumų: iliustruotojų dirbtuvės, diskusijos, pamokėlės ir žaidimai. Savo akimis išvysite, kaip puikūs lenkų ir lietuvių dailininkai grafikai, iliustratoriai – Józef Wilkoń, Andrzej Strumiłło, Małgorzata Gurowska, Patricija Bliuj-Stodulska, Stasys Eidrigevičius, Kęstutis Kasparavičius, Taida Balčiūnienė, Bronius Leonavičius, Sigutė Chlebinskaitė, Deimantė Rybakovienė, Inga

Dagilė, Vaiva Braškutė bei Gdańsko dailės akademijos studentės: Aneta Cieślińska, Kamila Jasińska, Hanna Kmieć, Anna Plucińska, Joanna Sieczko, Anna Tatar, Lara Trindade, Monika Tyburska – kuo įvairiausiais būdais ir stiliais atvaizdavo… šneką ir kalbą.Būtent! Bet argi šneką ar kalbą įmanoma parodyti?! Kokios jų spalvos, formos, bruožai, gerosios ir blogosios savybės? Kas reikalinga kalbai, kad ji gyvuotų, išliktų net sunkiausiais laikais, kistų neatsilikdama nuo laikmečio ir netgi padėtų atstatyti šalį? Pamatysite pačios! Pamatykite patys!

 

Parodą papildys turininga renginių programa, jauniausiems pateiksianti daug netikėtumų: diskusijų, iliustratorių dirbtuvių, žinių ir žaidimų.

 

Lapkričio 27 d., antradienį, ir gruodžio 4 d., antradienį,— parodos lankymas su kuratorių palyda (lietuvių ir lenkų k.) vaikams bei jaunuoliams, dalyvausiantiems kūrybinėse dirbtuvėse, rengiamose Mažojo princo fondo „Visa Lietuva skaito vaikams“, Lietuvių kalbos instituto ir Lietuvos nacionalinės bibliotekos;

Gruodžio 8 d., šeštadienį, 12.00‒13.00 val. (Vilniaus mokytojų namuose, bendradarbiaujant su knygos festivaliu vaikams ir jaunimui „Vaikų Kalėdų sala“) bei gruodžio 9 d., sekmadienį, 12.00‒13.00 val. (Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje) — susitikimai su dailininkais ir iliustruotojų dirbtuvės (lenkų k., verčiant į lietuvių k.).

Gruodžio 9 d., sekmadienį, 15.15‒15.45 val.— ekspertės, tyrinėtojos dr. Małgorzatos Cackowskos iš Gdansko universiteto paskaita „Apie kalbinius ir vaizdinius tekstų jauniausiems aspektus“ (lenkų k., verčiant į lietuvių k.);

Gruodžio 9 d., sekmadienį, 16.00‒16.45 val.— parodos uždarymas ir vakaronė: trumpas parodos katalogo pristatymas, padėkos raštų bei „Baltijos sirenų“ statulėlės už indėlį propaguojant lenkų grafikos, iliustravimo ir knygos meną Lietuvoje įteikimas (lietuvių k.).

 

Įėjimas į visus renginius nemokamas.

 

Organizatoriai: fondas Bałtyckie Syreny (Gdanskas), Lenkijos institutas Vilniuje, Mažojo princo fondas „Visa Lietuva skaito vaikams“, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Adomo Mickevičiaus institutas. Partneriai: knygų festivalis „Vaikų Kalėdų sala”, Lietuvių kalbos institutas.

Projektas iš dalies finansuojamas Lenkijos Respublikos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos ilgametės programos „Nepriklausoma 2017‒2021“ ir Adomo Mickevičiaus instituto programos „Kultūros platforma“ lėšomis www.culture.pl.

 

RP

 

© 2012. Visos teisės saugomos. Mažojo Princo fondas