Skaitymas balsu Lietuvos vaikų globos namuose

 

Akcijos tikslas – priminti visuomenei, kad vaikų globos namuose augantiems vaikams svarbi ne tik materiali parama, bet ir nuoširdus dėmesys, taip pat suteikti daugiau informacijos apie vaiko globą, džiaugsmą dalytis ir, žinoma, keisti vaikų globos namuose augančio vaiko paveikslą.

 

 

Balandžio 2 dieną Vilniaus miesto ir rajono, Kauno miesto bei Trakų rajono vaikų globos namuose paminėta Tarptautinė vaikų knygos diena. Šiuose vaikų globos namuose bei Kauno rajono Juragių kaime gyvenančioje šeimynoje augantiems vaikams dainavo, vaidino, sekė pasakas, skaitė eilėraščius bei knygų ištraukas žinomi Lietuvos žmonės. Šventėje dalyvavo beveik 500 skirtingo amžiaus vaikų ir beveik pusšimtis Lietuvos garsenybių.

 

Pasak Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus pavaduotojos Simonos Bronušienės, pastaruoju metu vaikų, augančių vaikų globos namuose, skaičius nemažėja. „Mums reikia visuomenės paramos. Daugiau nei 70 proc. vaikų globos namuose augančių vaikų yra 10–14 metų paaugliai, kuriems rasti šeimą labai sunku. Tuo tarpu vaikams reikalingas artimas draugas, žmogus, kuriuo galėtų pasitikėti, kuris padėtų ne tik spręsti kylančias problemas, bet ir kartu ieškotų atsakymų į gyvenimiškus klausimus. Atsižvelgdama į tai, mūsų tarnyba 2011 metais parengė globos šeimoje skatinimo strategiją, kurios vienas iš tikslų – padėti visuomenei pažinti vaikų globos namuose augantį vaiką. Juk ir vaikų globos namuose augantys vaikai ne tik laukia meilės, bet ir moka mylėti, ne tik prašo duoti, bet ir patys duoda, gali nustebinti savo kūrybingumu bei pasiekimais,“ – sako Simona Bronušienė.

 

Šventę organizavo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei labdaros ir paramos fondas „Mažojo Princo fondas“. Prie akcijos prisidėjo projekto „Ne imti, bet duoti“ savanoriai.

 

 

 

RP

 

© 2012. Visos teisės saugomos. Mažojo Princo fondas