Mažojo Princo laiškas - II Lietuvos ir Tarptautinė skaitymo balsu vaikams savaitė

 


Visi suaugusieji kadaise buvo vaikai. (Deja, tai prisimena tik nedaugelis.)“

Antoine de Saint-Exupéry „Mažasis princas“

 

Mieli suaugusieji,

 


Kiekvienam vaikui reikia Jūsų meilės. Vaikas jaučiasi tikrai mylimas, kai meilė rodoma jam suprantamu būdu ir skiriama tik jam kupinu meilės akių kontaktu, šiltus jausmus išreiškiančiu fiziniu kontaktu – priglaudžiant, paglostant, išdykaujant, išskirtiniu dėmesiu – skiriant laiką tik jam, auklėjant su meile, kantriai, švelniai ir nuosekliai mokant bendrauti su žmonėmis, skatinant domėjimąsi, skiepijant vertybes. Skaitymas balsu yra puikus būdas savo ir globojamiems, ugdomiems vaikams parodyti meilę. Skaitydami ir kalbėdamiesi su vaiku apie knygą, esate šalia jo, meiliai žvelgiate į jį, skiriate jam savo laiką, mokote kalbėti, mąstyti, ugdote vertybes, plečiate vaizduotę, perduodate žinias. Skaitydami vaikui, palaikote jį emociškai, suteikiate pasitikėjimo savimi ir skatinate siekti savo tikslų. Skaitiniai – puikus bendravimo ir malonus laiko praleidimo būdas, padedantis pažinti vaiko poreikius, pomėgius, skatinantis įdomiam pokalbiui, suteikiantis galimybę aptarti tokius dalykus, apie kuriuos sunku kalbėti arba tiesiog nekalbama. Pagaliau skaitymas balsu vaikui – nenuobodi, madų nesivaikanti pramoga, puiki alternatyva brangiems žaislams ir užsiėmimams.

 

Skaitykite vaikams po 20 minučių per dieną. Kiekvieną dieną!

 

Skaitykite vaikams, kurie patys dar to nesugeba, ir ilgai nenustokite net jiems patiems išmokus skaityti. Svarbu yra ne tik skatinti vaiką pamėgti knygas, bet taip pat daug laiko praleisti kartu ir išlaikyti stiprų tarpusavio ryšį.

 

Tegu visa Lietuva skaito vaikams!

 

Kviečiu Jus džiugiai pasitikti Tarptautinę vaikų gynimo dieną (birželio 1-ąją) ir gegužės 28–birželio 3 dienomis kartu švęsti II Lietuvos ir Tarptautinę skaitymo balsu vaikams savaitę. Kviečiu tėvelius, globėjus, pedagogus, leidėjus, žurnalistus, aktorius, dainininkus ir kitų profesijų žmones, kultūros, mokslo, švietimo įstaigų, tarptautinių institutų, valdžios atstovus, visus skaitymo entuziastus skaityti vaikams balsu. Skaitykite visą savaitę ir toliau tęskite skaitymus kasdien Jums patogiu laiku. Skaitykite visur – namie, kultūros, ugdymo įstaigose, bibliotekose, knygynuose, prekybos centruose, viešajame transporte, kavinėse, parkuose, soduose, prie upės, ežero, jūros, ant piliakalnių...

Skaitykite vaiko malonumui! Skaitykite tam, kad vaikai pajustų Jūsų dėmesį, meilę, pagarbą jiems ir norą bendrauti. Prisijunkite prie socialinės-edukacinės inciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ ir paminėkite II Lietuvos ir Tarptautinę skaitymo balsu vaikams savaitę! Parašykite man, kaip Jums sekasi skaityti balsu. Lauksiu Jūsų nuomonių, idėjų, pasakojimų apie skaitymo balsu renginius, patirtį. Tekstukus su nuotraukomis siųskite el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. .

Įdomiausi pasakojimai su iliustracijomis bus publikuojami www.visalietuvaskaitovaikams.lt. Ten rasite naudingos informacijos apie skaitymą balsu vaikams.

 

Linkiu patirti skaitymo kartu su vaikais malonumą!

 

Tegu kiekviena šeima, kiekviena ugdymo, kultūros įstaiga atranda, sukuria savo planetą, kurioje vaikams būtų sveika, saugu, gera ir įdomu augti. Pastovus skaitymas balsu vaikams nuo gimimo iki paauglystės ir dar ilgiau – paprasčiausias ir pigiausias būdas ugdyti protingus, kultūringus ir laimingus jaunus žmones!

 

Nuoširdžiausi linkėjimai!

 

„Mažojo princo fondas – Visa Lietuva skaito vaikams“

 

RP

 

© 2012. Visos teisės saugomos. Mažojo Princo fondas