Priemonių paieška ir kūrybiškas jų panaudojimas


 

Kaip įdomiais, netradiciniais būdais paskatinti vaiką skaityti?

 

Kaip parodyti, kad knyga gali būti nuotykis ir įkvėpti žaisti bei pramogauti, taip pat žinių lobynas, pagalba sprendžiant problemas, būdas išplėsti mąstymo horizontus...

Kartais domėjimąsi knyga galima paskatinti užsiėmimais, kuriuose ji tarsi lieka „antrame plane“.

Skaitymas ir kelionės

Skaitymas drauge gali įkvėpti keliauti – ir iš tikrųjų, ir galbūt tik žemėlapiu. Yra daug knygų, kurių veikėjai klajoja įdomiais keliais, susipažįsta su istorija ir naujomis vietomis. Yra ir specialiai vaikams parašytų kelionių vadovų.

 

Skaitymas ir virtuvė

Verta turėti specialiai vaikams parašytų receptų knygučių ar iš kitų šaltinių surinkų vaikiškų receptų rinkinėlį ir, žinoma, juos išbandyti virtuvėje gaminant kartu su vaiku. Taip pat smagu išbandyti receptus, kurie yra įdomios istorijos dalis.

 

Ekranizuotos knygos

Daug filmų yra sukurta jau parašytų knygų pagrindu. Prieš einant į kiną ar žiūrint filmą DVD formatu, vertėtų susipažinti ir su literatūrine jo versija. Vaikai paprastai labai greitai pastebi knygos ir jos ekranizacijos skirtumus. Neišvengiamas ir klausimas: kas įdomesnis – filmas ar knyga?

 

Skaitymas ir eksperimentavimas

Skaitymas ir eksperimentavimas yra puiki idėja tėvams/globėjams ir vaikams praleisti laiką kartu: tyrinėti mus supantį pasaulį, mažajam klausti ir sužinoti, kodėl kažkas vyksta būtent taip, o ne kitaip, suprasti gamtos reiškinius, išsiaiškinti, kaip veikia prietaisai ir įrankiai, kuriuos naudojame kasdieniame gyvenime. Eksperimentai yra puiki proga skaitant ir pramogaujant patirti daugybę teigiamų emocijų.

 

Naudota literatūra Irena Koźmińska, Elżbieta Olszewska. Wychowanie przez czytanie (Ugdymas skaitant).

 

RP

 

© 2012. Visos teisės saugomos. Mažojo Princo fondas