Kada baigti skaityti balsu?


 

Tada, kai vaikai būna užaugę 130-140 centimetrų J .

 

Dalis tėvelių/globėjų vaikams baigia skaityti tik šiems pradėjus eiti į mokyklą. Daugelį metų nuoširdžiai auklėtas artimųjų, kasdien maitintas pasakomis ir pasakojimais, vaikas staiga paliekamas be tėvelių dalyvavimo, be dvasinio peno, kurį buvo pripratęs gauti. Vaikas neretai susiduria su skaitymo ir teksto suvokimo sunkumais, jam trūksta suaugusiųjų paaiškinimo, pagalbos, palaikymo. Rezultatas - vaikui ankstesnis skaitymo džiaugsmas virsta skaitymo kankyne tik todėl, kad norime susitaupyti dvidešimt minučių sau.

Atimdami iš vaiko 20 minučių kasdienio skaitymo, pirmiausia atimame iš vaiko save.


Nenustokite skaityti vaikams net ir tada, kai jie jau moka patys skaityti.

Atminkite! Suaugusiųjų palaikymas, buvimas kartu, vaikui pradėjus mokytis, padeda jam geriau įsisavinti mokykloje gaunamas žinias, suvokti, analizuoti ir vertinti perskaitytus tekstus. Svarbu žinoti ir tai, kad kai vaikui skaitoma balsu, jo kalbos lygis yra aukštesnis 2-3 metais, nei jis geba suvokti pats skaitydamas.

 

Nenustokite skaityti balsu net ir paaugliui.

Jei vis dėlto nusprendžiate atsisakyti skaitymo balsu ritualo arba jo atsisako pats paauglys, atsakykite sau į šiuos klausimus: Ar trylikametis paauglys jau yra užtikrintas skaitytojas? Ar jo suvokimo, mąstymo lygis nekris jam skaitant savarankiškai?

 

Kasdien skirkite laiko paaugliui, ypač tokiam, kurio paauglystės laikotarpis yra itin problemiškas. Knyga ir skaitiniai gali būti būtent tas būdas, kuris padės suaugusiajam ir paaugliui rasti bendrą kalbą.


Skaitiniai – bendrystės forma. Knyga – pretekstas pokalbiui arba tiltas į pokalbį.

 

 

RP

 

© 2012. Visos teisės saugomos. Mažojo Princo fondas