Kuo naudingas skaitymas balsu?

 

. Skaitant vaikams balsu stipriname šeimos, globos ryšius (tėvai-vaikai, globėjai-vaikai), tenkiname būtiniausius vaikų psichologinius poreikius, laviname vaiko kalbos ir socialinius įgūdžius, skatiname fantazijos ir intelekto vystymąsi.

Skaityti daugiau...

Kaip minėjome Tarptautinę raštingumo dieną minėjome

 

 

Rugsėjo 8-ąją pasaulis vėl šventė Tarptautinę raštingumo dieną. Kai kurios mokyklos ir darželiai prisiminė šią dieną ir ją paminėjo atitinkama veikla.

Skaityti daugiau...

Skaityti vaikams balsu kviečia Lietuvos žvaigždės, keliaujančios po vaikų globos namus

 

Valstybės vaiko teisių apsaugos tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kartu su „Mažojo princo fondu“, įgyvendinančiu iniciatyvą „Visa Lietuva skaito vaikams“, ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ Tarptautinę vaikų knygos dieną paminėjo neįprastoje erdvėje – žinomi žmonės skaitė vaikų globos namų auklėtiniams Vilniaus geležinkelio stotyje. Šiuo renginiu kovo 31 dieną pradėtas socialinis projektas „Į vaikų globos namus – su knyga!“. Jo globėja – socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.


Projekto renginiai, vyksiantys balandžio – gegužės mėnesiais įvairiuose Lietuvos vaikų globos įstaigose, kvies dalytis dėmesiu, šiluma ir bendravimo džiaugsmu skaitant balsu knygas, sekant pasakas, dainuojant ir vaidinant. Balandžio 2 d., Tarptautinę vaikų knygos dieną, projekto rengėjai, žymūs Lietuvos žmonės ir savanoriai dovanojo šventę Šiaulių miesto savivaldybės sutrikusio vystymosi kūdikių namų mažyliams. Balandžio 15 d., Tarptautinę kultūros dieną, skaitymo šventė tęsis Vilniuje, Lietuvos geležinkelių muziejuje, į kurį atvyks VšĮ Vaikų laikinosios globos namų „Atsigręžk į vaikus“ dviejų filialų globotiniai, o balandžio 17 d. – Panevėžio A. Bandzos kūdikių ir vaikų globos namuose. Skaitymo balsu renginiuose dalyvaus apie kelis šimtus vaikų.


Jau trečius metus vykstančio projekto baigiamasis renginys – Pasakų personažų paradas ir skaitymo balsu maratonas Kauno mieste birželio 1 d., Tarptautinę vaikų gynimo dieną.


„Šiandien Lietuvos vaikų globos namuose auga 3800 be tėvų globos likusių vaikų. Dauguma jų – vyresnio mokyklinio amžiaus, kuriems ypač trūksta artimo ryšio su suaugusiuoju, jo namų šilumos, – sako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė Odeta Tarvydienė. – Šventės „Į vaikų globos namus – su knyga!“ tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad globos namuose augantiems vaikams reikalinga ne tik materialinė parama, bet ir individualus dėmesys“.

„Skaitymas kartu su vaiku, skaitymas vaikui – artimas bendravimas, suteikiantis galimybę kartu nukeliauti į nuostabų pasakų pasaulį ir patirti pačias geriausias emocijas. Buvimas kartu su knyga – tai ugdymas skaitant, savęs ir pasaulio pažinimas, prasminga ir turininga pramoga ir vaikui, ir suaugusiajam. Be tėvų ir artimųjų augantiems vaikams labai reikia mūsų dėmesio bei globos“, – dalijasi mintimis etnomuzikologė, iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ ambasadorė Loreta Sungailienė.


Akcijai per 200 knygų padovanojo AB „Lietuvos geležinkeliai“. „Jaučiame džiugią pareigą prisidėti prie tokių prasmingų projektų ir padėti auginti išsilavinusią bei skaitančią naująją kartą – tad keliaukime visi į vaikų globos namus su knyga jau šiandien! Beje, balandžio 2 d. švęsime ne tik Tarptautinę vaikų knygos dieną, bet ir garsaus rašytojo Hanso Christiano Anderseno gimtadienį. Tegul ta kelionė tęsiasi visą balandį, gegužę – iki pat birželio 1-osios, Tarptautinės vaikų gynimo dienos“, – sako bendrovės generalinis direktorius Stasys Dailydka.


Globos įstaigose augantiems vaikams skaitys, seks pasakas, dainuos ar vaidins žinomi Lietuvos žmonės: laidų vedėjai  Giedrius Leškevičius, Loreta Sungailienė, Laura Imbrasienė, dainininkės Girmantė Vaitkutė, Rūta Lukoševičiūtė, Eva, Eglė Juozapaitienė, Rasa Stoškuvienė, dainininkai Virgis Stakėnas, Mino, Tomas Eigertas, Vaidas Lengvinas, režisierius Vytenis Pauliukaitis, rašytojas Vytautas Račickas, dailininkė Sigutė Chlebinskaitė, „Stalo teatro“ vadovė Saulė Degutytė, lektorė, skaitymo ekspertė Audronė Lapienienė, Visų Šventųjų parapijos klebonas Vytautas Rapalis. Prie iniciatyvos taip pat ketina prisidėti dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“, grupės „Kitava“ dalyviai, studentai savanoriai iš Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio ir Kauno, radijo laidos „Vakaro žvaigždelė“ vedėjos ir kiti. Su vaikais ir jaunimu bendraus džiaugsmu bei geromis emocijomis dalytis skatinanti kampanija „Myliu pandą“.


Prie skaitymo balsu projekto prisijungė ir daugiau kaip kelios dešimtys šalies vaikų globos įstaigų. Taip pat kviečiami skaityti vaikams ir Lietuvos gyventojai. Norintieji tai daryti gali susisiekti su netoliese esančiomis vaikų globos įstaigomis.

 

Vaikams knygų, žurnalų, pasakų garso įrašų dovanoja Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos specialistai, leidyklos „Vaga“, „Tyto alba“, „Alma Littera“, „Gimtasis žodis“, „Dominicus Lituanus“, „Trys nykštukai“, „Briedis“, „Didakta“, „Žara“, „Jūsų Flintas“, „Lututė“, žurnalai „Bitutė“, „Vakaro žvaigždelė“ ir kiti. Saldumynais ir kitokiais gardumynais vaikus vaišins Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, AB „Lietuvos geležinkeliai“, Gusto blyninė ir kepyklėlė „Crustum“.

Konferencijos „Visa Lietuva skaito vaikams: raštingumo ugdymas skaitant” įspūdžiai

 


2013 m. gruodžio 6 d. Lietuvos edukologijos universitete vyko labdaros ir paramos fondo „Mažojo Princo fondas” organizuota metodinė-praktinė konferencija „Visa Lietuva skaito vaikams: raštingumo ugdymas skaitant”.

Skaityti daugiau...

2013 12 06 vyks Metodinė-praktinė konferencija „Visa Lietuva skaito vaikams: raštingumo ugdymas skaitant”

 


2013 m. gruodžio 6 d. Labdaros ir paramos fondas „Mažojo Princo fondas”, rengia metodinę-praktinę konferenciją „Visa Lietuva skaito vaikams: raštingumo ugdymas skaitant”. Konferencija vyks gruodžio 6 d. 9-16 val. Lietuvos edukologijos universiteto Didžiojoje salėje (adresas – Studentų g. 39, Vilnius).

Skaityti daugiau...

Vaikų gynimo diena - „Visa Lietuva skaito vaikams-Trijų kartų istorija"

 

„Mažojo Princo fondas-Visa Lietuva skaito vaikams“ ir Valstybės vaiko teisių apsaugos tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos birželio 1 d. kvietė paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną kartu su mylimiausiais pasakų personažais.

 

Skaityti daugiau...

Birželio 1d. kviečiame į pasakų personažų paradą ir šventinį koncertą!

„Mažojo Princo fondas-Visa Lietuva skaito vaikams“ ir Valstybės vaiko teisių apsaugos tarnyba birželio 1 d. kviečia paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną kartu su mylimiausiais pasakų personažais.

 

Skaityti daugiau...

Kviečiame skaitančias šeimas į seminarą "Kodėl svarbu skaityti vaikams?"

 

Š. m. balandžio 23 d, Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną, „Mažojo Princo fondas – Visa Lietuva skaito vaikams“ ir Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija kviečia į seminarą tėvams.

Skaityti daugiau...

Vaikų globos namuose – šiltas bendravimas su knyga

 

Vaikų globos namuoseSkaitymo balsu renginiai ir juose dalyvavę žymūs ir įdomūs Lietuvos žmonės jau antrus metus džiugino Lietuvos vaikų globos namų, šįkart Alytaus, Vilniaus ir Kauno, auklėtinius.

 

Skaityti daugiau...

Loreta Sungailienė su Punsko moksleiviais

 

„Mažojo Princo fondas – Visa Lietuva skaito vaikams” prieš pat šv. Velykas inicijavo kultūrinės edukacijos projekto „Biblioteka kuprinėje” bandomąjį etapą Vilniaus ir Punsko lietuvių mokyklose, kuris truks iki šių mokslo metų pabaigos.

 

Skaityti daugiau...

Mažojo Princo skaitymai balsu Vilniaus knygų mugėje 2013

 

Vasario 21-24 dienomis „Mažojo Princo fondas – Visa Lietuva skaito vaikams“ dalyvavo Vilniaus knygų mugėje 2013.

 

 

Skaityti daugiau...

Kviečiame į Vilniaus knygų mugę 2013!

 

„Mažojo Princo fondas – Visa Lietuva skaito vaikams“ kviečia visus savo bičiulius, skaitymo balsu vaikams entuziastus ir visus, besidominčius knygomis ir skaitymu, susitikti Litexpo parodų rūmuose Vaikų salėje. Vasario 21 d. prasidėjo Vilniaus knygų mugė 2013.

Skaityti daugiau...

"Visa Lietuva skaito vaikams-Pasakų traukinys" Prezidentūroje

 

Sausio 20 d., sekmadienį Prezidentūroje vaikus ir jų tėvelius į popietę pakvietė meilę knygai ir skaitymui skatinanti nuotaikinga, dinamiška ir interaktyvi skaitymo balsu ir muzikos pamoka ikimokyklinio amžiaus vaikams, pradinukams ir vaikučių tėveliams „Pasakų traukinys".

 

 

Skaityti daugiau...

Jaukių Šv. Kalėdų, džiaugsmingų Naujųjų!

 


 

 

Ir vėl naujas laiko slenkstis...

Tad per jį žengiant, linkime

Skaityti daugiau...

Mugės dalyvius šildė arbata, muzika ir Prezidentės žodžiai

 


Gruodžio 9 d., sekmadienį, Prezidentūros vidiniame kieme vyko nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių labdaros projektų mugė ir koncertas.

 

Skaityti daugiau...

„Mažojo Princo fondas – Visa Lietuva skaito vaikams“ dalyvaus Kalėdinėje NVO mugėje Prezidentūroje

 

 

Gruodžio 9 d., sekmadienį, Prezidentūros kieme vyks Kalėdinė nevyriausybinių organizacijų mugė ir koncertas.

 

Skaityti daugiau...

Kalėdines istorijas skaitė užsienio šalių ambasadoriaiŠeštadienį Vilniaus rotušėje šurmuliavusioje Tarptautinėje Kalėdų labdaros mugėje buvo ne tik gausu spalvingų suvenyrų, dovanų, skanėstų, tačiau ir garsiai skambėjo įvairių šalių kalėdinės istorijos.

 

Skaityti daugiau...

Pasakų traukinys Zarasų viešojoje bibliotekoje

 

Lapkričio 19 d. Zarasų viešojoje bibliotekoje lankėsi etnomuzikologė, televizijos laidų vedėja, Mažojo Princo fondo iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ ambasadorė Loreta Sungailienė.

 

Skaityti daugiau...

Vyksta VLSV programų dalyvių, lyderių ir koordinatorių registracija

 

 

Norinčius tapti iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ programų lyderiais, koordinatoriais bei dalyviais, kviečiame registruotis!

 

Skaityti daugiau...

Ligoninėje – pasakos vaikams iš žinomų žmonių lūpų

 

„Skaitymo balsu magija“ – toks „Mažojo Princo fondo – Visa Lietuva skaito vaikams“ ir privačios ligoninės ir poliklinikos „Kardiolita“ inicijuotas renginys spalio 9 d. sukvietė būrį tėvų su savo mažaisiais pasiklausyti žymių Lietuvos žmonių skaitomų pasakų.

 

Skaityti daugiau...

KVIEČIAME MINĖTI TARPTAUTINĘ RAŠTINGUMO DIENĄ 09.08

 

Rugsėjo 8-oji – Tarptautinė raštingumo diena, kurią Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) mini jau daugiau nei 40 metų.

Skaityti daugiau...

Kūrybiška pažintis su Česlovu Milošu

 

Birželio 30–liepos 1 d. vyko renginys projektui „Skaitančios mokyklos – Česlovas Milošas 2011–2012“ apibendrinti.

 

Skaityti daugiau...

„Visa Lietuva skaito vaikams“ viešnagė Ežiukų Dryžiukų klube

 

2012 m. sausio-birželio mėn. kiekvieną sekmadienį 14-17 val. prekybos ir pramogų centre „Panorama“ veikė Ežiukų Dryžiukų klubas, į kurio programą sėkmingai įsijungė ir Mažojo princo fondo iniciatyva „Visa Lietuva skaito vaikams“.

 

Skaityti daugiau...

Skaitymo balsu savaitės atidarymas

 

Skaitymo balsu savaitės atidarymas Gegužės 29 d. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje vykusiame „Mažojo princo fondo“ organizuotame II Lietuvos ir Tarptautinės skaitymo balsu vaikams savaitės atidarymo renginyje dalyvavo gražus būrys skaitymo balsu entuziastų.

Skaityti daugiau...

Vilniuje įsikūrė „Skaitančių šeimų klubas“

 

Tėveliai, pridėję ranką prie širdies, visi kartu balsu perskaitė „Skaitančių šeimų klubo“ dalyvių priesaiką, kuria pasižadėjo kas dieną rodyti savo meilę, dėmesį, vaikams, visapusiškai ir kasdien ugdyti juos skaitant balsu ir būti aktyviais klubos nariais bei iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ idėjų skleidėjais.

Skaityti daugiau...

Mažojo Princo laiškas - II Lietuvos ir Tarptautinė skaitymo balsu vaikams savaitė

 


Visi suaugusieji kadaise buvo vaikai. (Deja, tai prisimena tik nedaugelis.)“

Antoine de Saint-Exupéry „Mažasis princas“

Skaityti daugiau...

UNESCO komisija suteikia patronažą skaitymo balsu iniciatyvai „Visa Lietuva skaito vaikams“

 

Tarptautinė vaikų gynimo diena (birželio 1 d.) ir II Lietuvos bei Tarptautinė skaitymo balsu savaitė (gegužės 28–birželio 3 d.) pasitinkama džiugia žinia - Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija suteikė patronažą socialinei-edukacinei iniciatyvai „Visa Lietuva skaito vaikams“.

Skaityti daugiau...

Konferencijoje „Visa Lietuva skaito vaikams - ugdymas skaitant“ analizuotos temos

 

Balandžio 23 d., pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną, labdaros ir paramos fondas “Mažojo Princo fondas” surengė mokslinę-praktinę konferenciją „Visa Lietuva skaito vaikams – ugdymas skaitant“. Konferencijos „Visa Lietuva skaito vaikms" analizuotos temos:

 

Skaityti daugiau...

„Būtina skatinti visų suaugusiųjų motyvaciją skaityti balsu vaikams“ - pripažino konferencijos dalyviai

 

Konferencijos  „Visa Lietuva skaito vaikams - ugdymas skaitant" balandžio 23 d. dalyviai klausė pranešimų ir dalyvavo ekspertų, ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo pedagogų bei bibliotekininkų darbo grupėse.

 

Skaityti daugiau...

Konferencijos dieną Vilniaus savivaldybės Tarybos posėdžių salėje šurmuliavo apie 350 žmonių

 

Balandžio 23 d., pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną, labdaros ir paramos fondas “Mažojo Princo fondas” surengė mokslinę-praktinę konferenciją „Visa Lietuva skaito vaikams – ugdymas skaitant“.

 

Skaityti daugiau...

Kvietimas į mokslinę-praktinę konferenciją „Visa Lietuva skaito vaikams – ugdymas skaitant“

 

Konferenciją2012 m. balandžio 23 d., Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną, Labdaros ir paramos fondas „Mažojo Princo fondas” rengia mokslinę-praktinę konferenciją „Visa Lietuva skaito vaikams – ugdymas skaitant”, skirtą ikimokyklinio ir priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio bei neformalaus ugdymo specialistams, ekspertams, pedagogams, biliotekininkams, leidėjams, taip pat už vaikų ugdymą atsakingų valstybinių institucijų specialistams ir visiems skaitymo entuziastams.

 

Skaityti daugiau...

Vaikų knygos dieną globos namų auklėtiniams knygas skaitė žinomi Lietuvos žmonės

Loreta Sungailienė, Vytautas V. Landsbergis, Aistė Jasaitytė, Renata Voitechovskaja, Veronika Povilionienė, Marius Petrauskas, Taja, Eva, Katažina Nemyčko, Vaida Genytė, Audrius Rakauskas (Gustavas), Žygis Stakėnas, Laura Imbrasienė, Kristina Kaikarienė, Ieva Babilaitė-Ibelhauptienė, Girmante Vaitkutė, Stanislovas Kavaliauskas, Tomas Eigertas ir kiti.

 

Skaityti daugiau...

Vaikų globos namams knygas balandžio 2 d. dovanojo leidyklos

 

„Baltos lankos“, „Tyto alba“, „Kronta“, „Dominicus Lituanus“, „Egmont Lietuva“, „Flintas“ ir „Gimtasis žodis“. Prie šios kilnios akcijos prisidėjo ir vaikiški žurnalai: „Lututė“, „Bitutė“, „Vakaro žvaigždelė“, „Nykštukas“, taip pat Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Vilniaus etninės kultūros centras, Lietuvos liaudies kultūros centras, Lenkijos institutas Vilniuje.

 

Skaityti daugiau...

Kviečiame į skaitymo balsu savaitės atidarymą!

 

 

Skaitymo balsu entuziastus ir skaitančias šeimas gegužės 29 d. 18 val. kviečiu apsilankyti Nacionalinės Lietuvos UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono g. 11, Vilnius).

 

Skaityti daugiau...

Skaitymas balsu Lietuvos vaikų globos namuose

 

Akcijos tikslas – priminti visuomenei, kad vaikų globos namuose augantiems vaikams svarbi ne tik materiali parama, bet ir nuoširdus dėmesys, taip pat suteikti daugiau informacijos apie vaiko globą, džiaugsmą dalytis ir, žinoma, keisti vaikų globos namuose augančio vaiko paveikslą.

 

Skaityti daugiau...

 

 

 

© 2012. Visos teisės saugomos. Mažojo Princo fondas